Wpis z mikrobloga

Bez względu na to czy ktoś jest za CPK czy przeciw, to powiem Wam, że takiej sekty jak w tym przypadku to nie widziałem od czasów anty-szczepionkowców w 2021. Wtedy tak samo w Internecie nie można było mieć zdania popierającego szczepionki, bo trolle robiły zmasowane ataki, pluli na wszystkich w koło, manipulowali, wrzucali jawne fake newsy, posuwali się do gróźb i część nawet dostała za to wyroki. Zostać karanym i nasrać sobie w papierach, bo ktoś ma inne zdanie niż ja, więc muszę mu grozić XDD

Tutaj widzę podobny fanatyzm u Mariuszy jak wtedy u cumractwa i innego odpadu społecznego. Jeszcze zdziwieni, że nie ma rzetelnej debaty na ten temat. No ciekawe kto widząc atmosferę wokół CPK nakręcaną przez "Brightoniarzy", będzie chciał na spokojnie debatować i podać kontrargumenty firmując je imieniem i nazwiskiem, żeby potem czytać masę hejtu, gróźb oraz wyzwisk od sfrustrowanych Mariuszków z magazynów, którym PiS wmówił,że jak coś jest DUŻE i mają to NIEMCY, rozumiesz NIEMCY TO MAJĄ, to w ogóle nie wolno tego kontrolować i trzeba budować na ślepo jak najszybciej XD

#cpk #polityka #bekazprawakow #bekazpisu #neuropa
  • 34
  • Odpowiedz
@qusqui21 Wywłaszczenia już były i afaik jakieś pierwsze burzenia też (z 80% dobrowolnie się poddało wywłaszczeniom) więc coś tam się działo

Poza tym jak na przykład w tym kraju chcesz wybudować drogę, to od pierwszego pomysłu od zgód środowiskowych, projektów, wywiadów, konsultacji do pierwszego wbicia ‚łopaty’ mija z 10 lat średnio. Więc to dziwne że po 8 w kontekście pierwszego lotniska w Polsce od lat 70 nie wbili tej łopaty jeszcze? To
  • Odpowiedz
@qusqui21 xd

Czyli klasycznie mi lotnisko niepotrzebne to po co ono jest. Po co droga ekspresowa pomiędzy Białymstokiem a Rzeszowem, w życiu przecież tam nie pojadę.

Ale nie musisz się tym martwić, gddkia akurat nie działa tak jak inne spółki, jak na przykład kolejowe. Odpowiadają jako spółka skarbu państwa bezpośrednio przed rządem i w ich przypadku ekspertyzy szerokie i konsultacje wieloletnie rzadko kiedy są potrzebne, bo akurat drogi to ponadpartyjna oczywistość w
  • Odpowiedz
  • 1
@Szalom: Ja nie twierdzę, że PO robi te audyty jakoś super profesjonalnie. W komunikację to już w ogóle nie umieją przez co idzie masa fejków, że rząd uwalił CPK itp. A strona rządowa tego nie ripostuje. Ja stwierdzam tylko fakt z jakim fanatyzmem mamy do czynienia w tej sprawie, skoro ponad 300 wykopów z płomieniem dostaje znalezisko, które już na pierwszy rzut oka ma propagandowy tytuł. A wrzucone zostało przez jakieś
  • Odpowiedz
@Lambo994: mnie generalnie argumenty za CPK przekonują, ale przyznam że pali mi się czerwona lampka, że przez okres rządów Pis wszyscy się śmiali z CPK albo Izery, a jak się te rządy skończyły to nagle wszyscy chcą żeby to budować i wielkie debaty w świątyni chłopskiego rozumu #kanalzero xD
  • Odpowiedz
@Lambo994 problem w tym że bez dobrej komunikacji za światem nigdy nie rozwinie się nauka i "wyższy biznes". Zobacz jak rozwijają się tereny wzdłuż autostrad ( no Legnica i okolice)

Do tego szprychy kolejowe spowodują, że komunikacja w całym kraju stanie się dużo prostsza i może nie będziesz musiał mieszkać w Warszawie i płacić 20k za metr żeby tam pracować

Sam projekt lotniska w tym miejscu powstał jeszcze za komuny
  • Odpowiedz
  • 3
@Lambo994 tu nie chodzi o fanatyzm wg mnie. Nie wiem ile masz lat ale niektórzy jeszcze dobrze pamiętają skąd się wzięło sformułowanie"ciepła woda w kranie" odnośnie Tuska. A postkolonialna mentalność Polaków już trochę się zmienia i naprawdę ludzie już mają dość bycia traktowanym z wyższością. Ja na przykład się boję że rozliczą pisowców, co też nie idzie mi jakoś specjalnie dobrze a potem będzie stagnacja czyli tak naprawdę cofanie się w stosunku
  • Odpowiedz
@Szalom: tak sie robi polityke, a tunel mialby byc jako nitka wjazdowa do miasta w zamian za trase zamkowa ktora rozrywa stare miasto na pol, i powoduje wlewanie sie ruchu samochodowego w samo centrum. Bez tego moim zdaniem, miasto nigdy nie uzyska wysokiego statusu. Ale to jest projekt wlasnie na miare, duzej panstowowej inwestycji, ze zwrotem nieprzeliczalnym na same same zyski kapitalowe.
qusqui21 - @Szalom: tak sie robi polityke, a tunel mialby byc jako nitka wjazdowa do ...

źródło: waly-chrobrego-do-dyskusji

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lambo994: Ale macie zesrańsko z tym CPK. Pół logicznego argumentu przeciwko tej inwestycji, to musicie robić cuda na kiju i zwolenników normalnego rozwoju kraju z takim potencjałem zrównujecie z jakimiś antyszczepami i 5g.

Tak, tak żaden autorytet ze strony rządowej nie wypowiedział się w sprawie CPK, bo boi się hejtu, a nie dlatego, że nie mają nic do powiedzenia. W innych sprawach mówią co chcą, ale tu się boją xD

Jak
  • Odpowiedz
@Bashful:

Rozwój nauki, sztuczna inteligencja i automatyzacja są dla leszczy. Tylko jedyny prawdziwy patriotyczny, katolicki port lotniczy jest nadzieją w rozwoju tego kraju!


Dlatego uśmiechnięta koalicja z JE na czele znalazła iście salomonowe rozwiązanie - beton będą lać, ale w fajnopolackich gettach, a sztucznej inteligencji i rozwoju naukowego i tak nie będzie.
  • Odpowiedz