Wpis z mikrobloga

Czy jak byłem zameldowany w domu przez 28 lat i do tej pory jestem mogę za dwa lata złożyć wniosek o zasiedzenie czy muszę mieć udokumentowane 20 lat opłacania podatków itd? Dziadek zmarł w zeszłym roku, generalnie burdel w papierach, działka na jego teściów dom na niego, nikt z żyjących nie chce tego domu i zostawili mi go, nie wiem jak to teraz ugryźć?
#kiciochpyta #nieruchomosci #poradyprawne
  • 7
  • Odpowiedz
@Pitaq: zasiedzenie to bardzo dużo zmiennych i interpretacji samego sądu. Musisz się porozumieć z lokalnym prawnikiem, będzie wiedział. Są sądy, że choćby skały srały to zasiedzenia nie dostaniesz ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@toshibaas Czyli siedzieć cicho i się nie wychylać? Tylko bez tego za dużo zrobić na placu nie mogę, brak księgi wieczystej, chciałem wyburzyć stary dom który jest jako budynek gospodarczy, więcej podatku za niego jest niż za grunt i dom, ale podejrzewam że nie wyburze tego bez żadnych aktów własności
  • Odpowiedz
@Pitaq: idź do prawnika. Nie znam dokładnie Twojej sytuacji, a zasiedzenie to dość skomplikowana sprawa. Na pewno w dobrej wierze nie zrobisz tego i musisz czekać na te 30 lat. I połączyć swój okres z okresem dziadka, ale to wymaga dobrych papierów.
  • Odpowiedz