Wpis z mikrobloga

Co myślicie o zakupie mieszkania na osiedlu przeznaczonym dla konkretnej grupy społecznej?

Ja chciałbym mieszkać na osiedlu zamkniętym, dla klasy średniej, katolickim, z osobami mającymi coś więcej do zaproponowania niż darcie japy pod blokiem. Z ludźmi, którzy mają ciekawe zainteresowania, są kulturalni i prezentują pewien poziom.

Dziwie się, że niektórzy chcą się tylko wyprowadzić. Kupują mieszkania wśród zwykłych ludzi, przeciętniaków, posyłają dzieci do zwykłych szkół, żyją jak NPC. Bez obrazy, to ich decyzja, ale 0 wybicia się, doświadczenia czegoś więcej. 30 lat, kredyt na kolejne 30. Raz na pół roku teatr, raz w roku wakacje nad morzem. Śluby z byle kim, seks z byle kim. 0 ambicji zbudowania czegoś więcej. 0 rozwoju, czy gromadzenia majątku. Życie po życiu.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #rozwoj #npc
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To bardzo ale to bardzo dobry pomysł. Ja buduje sobie dom na takim osiedlu, gdzie moze nie ideologicznie ale fiannsowo jakis prog istnieje. Sasiedzi tez nie sprzedaja dzialek “byle komu” z ulicy i jakos to sie fajnie kreci. Dzieci sie bawia na ulicy i razem przy domach, ludzie czesto maja otwarte na osciez drzwi czy garaze po kilka godzin dziennie. Ruch ruch tylko wewnętrzny i to bardzo znikomy, za bramką na osiedle.
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala Nie, nie chciałbym. Nie interesują mnie poglądy moich sąsiadów. Byłoby miło gdyby mieli na tyle osobistej kultury by odpowiadać na "dzień dobry", nie hałasowali i nie śmiecili, nie srali psami. I tak lista oczekiwań nierealna dla 20% mieszkanów nowych osiedli ;)
  • Odpowiedz
a chciałbym mieszkać na osiedlu zamkniętym, dla klasy średniej, katolickim, z osobami mającymi coś więcej do zaproponowania niż darcie japy pod blokiem. Z ludźmi, którzy mają ciekawe zainteresowania, są kulturalni i prezentują pewien poziom.


@Gdybykozkanieskakala: takie coś mi przyszło na myśl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) osiedle cygańskie. Wpisuje sie idealnie w
nad__czlowiek - >a chciałbym mieszkać na osiedlu zamkniętym, dla klasy średniej, kato...

źródło: bagno

Pobierz
  • Odpowiedz
Co myślicie o zakupie mieszkania na osiedlu przeznaczonym dla konkretnej grupy społecznej?


@Gdybykozkanieskakala: W takich miejscach potrafi stworzyć się bardzo toksyczna społeczność, co odczują głównie Twoje dzieci, bo one mogą mieć inne poglądy niż Ty.
  • Odpowiedz
@Wixonejo O to pytaj OPa.
Dla mnie wystarczy, że nie są to patusy na socjalu, młodzi miłośnicy imprez i muzyki na full w każdy wieczór, a także patoinwestorzy od airnnb, którzy w dupie mają spokój innych po pracy, bo sami tam nie mieszkają.
Osobiście sam bym zakazał jeszcze palaczy i pisarzy. Dzieci jakoś zniosę.
  • Odpowiedz
@Wixonejo: mi bardziej chodzi o pewne normy zachowań, np. zakaz picia pod blokiem. Nie chcę też mieszkać z żulami, czy inną patologią. Osiedle powinno być przeznaczone dla osób o odpowiednich dochodach, czy wartościach, jak katolickie. To np. wyklucza reklamy pod blokiem z zakresu akceptacji aborcji czy lgbt.

Chce też mieć wpływ na wychowanie swoich dzieci, a środowisko bardzo je kształtuje: "z kim przystajesz takim się stajesz".
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala: mieszkając na zamkniętym osiedlu, proszę cię o jedno, nie mniej pretensji do dostawców że czegoś nie dowieźli.., agd, rtv, przesyłki itp. możesz sobie odebrać w sklepie albo w punkcie odbioru.
  • Odpowiedz