Wpis z mikrobloga

@Aleks7: Powiem Ci, że przy większych prędkościach podczas hamowania było słuchać dość głośne pukanie. Sprawdziłem sobie amortyzatory, zawieszenie, hamulce no wszystko spoko. Uznałem, że albo pokrzywiona tarcza, albo mc'person i na dniach miałem zmieniać tarcze, wymiana się przyspieszyła... Ogólnie prawie 2 lata jeżdżenia wymieniając elementy eksploatacyjne itp zero awarii, ostatnie 2 miesiące są mega tragiczne, ale z racji dobrego warsztatu nie martwię sie o koszta
@energy19: Polaki cebulaki. Myślą "na klockach dłużej pojeżdżę, to kasy zaoszczędzę". A w praktyce to wygląda tak ze jak już nie ma okładziny to metal o metal zaczyna napier****.. A wtedy i tarcze do wymiany.
@Unik4t: Panie kolego siedzę w mechanice non-stop i nie wiem czy znajdziesz auto, tak sprawne jak moje. Wszystko na bierząco wymieniane, nie jak u mirka handlarza ;)

@Aleks7: Smok drogowy czyli peugeot 206 1.1 VAN
@energy19: Mówię jak niektórzy myślą, A to trochę nie tak.. Zdarzają się i takie przypadki że jest wszystko ok a pęka i co pan zrobisz? Ale najczęściej jak już coś jeb*** to to wina zbyt zmęczonego materiału. Niestety, coś zaczyna pukać, od razu do mechanika.
@Unik4t: Gorzej jak np. w moim przypadku, że nie mogę dokładnie zlokalizować przyczyny. Ale pal go licho, gdyby nie odruch bez warunkowy spowodowany przez debila wymuszającego pierwszeństwo, miałbym nowe auto..
@valdo: tarcza wyglądała jak zwyczajnie eksploatowana jeszcze nadajaca się do użycia, żadnych większych skrzywień nic. Czyste zmęczenie materiału. Z punktu widzenia mechanika/stacji kontroli pojazdów tarcze pękają w szerz, a nei na mocowaniu :)
@energy19: DO warsztatu i za sprawdzenie nic nie powinni brać, Z resztą to zależy. A dalej jak już działasz sam to sam działaj. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

gdyby nie odruch bez warunkowy


Znam ten ból :) Wiele sytuacji jest że można lekko puknąć i odszkodowanie duże. Ale niestety. (albo stety) Kierownica w drugą stronę..
@energy19: z mojego doświadczenia to ta tarcza wygląda na taką, która 10 000 km temu powinna leżeć w koszu z napisem "złom"

Ile okładziny zostało na klocku jak to wszystko pieprzło? 2, 3 mm?