Wpis z mikrobloga

@Zakakaikane:

Burgundia w pierwszym scenariuszu - możesz albo bić Francję i Austrię albo stworzyć Niderlandy i zająć się kolonizacją. Polecam nowy dodatek, który randomuje Nowy Świat - już nie jest tak że wiesz gdzie płyniesz żeby coś odkryć, tylko obie Ameryki mają inną linię brzegową.

ok widze że grałeś Holandią, to Szwecję polecam - trudno na początku ale potem bijesz każdego
@Jaskier: No właśnie NED utworzyłem Holandią i skolonizowałem całą Amerykę Płn. i Afrykę. Jak się nazywa ten dodatek? To jest oficjalne DLC jakieś?

@Filodendron: Jakąś frakcyjką z Irlandii utworzyłem właśnie Irlandię i podbiłem Wyspy Brytyjskie więc odpada. Poza tym chciałbym zagrać kimś którym nie będę się męczył aż tak z kolonizacją, znudziło mi się to trochę ;)

@steemm: To jest jakiś pomysł, może jakieś państwo-miasto. Albo Wenecją i utworzyć
@Zakakaikane:

raczej do EU. Tak jak piszę, skupiasz się tam na swojej dynastii, np wybierasz Piastów i grasz królem Bolesławem Śmiałym od 1066 roku. Utrzymujesz w ryzach wasali, żenisz się i dbasz o potomków - jeden z nich zostanie władcą. Masz pewien wpływ na jego wychowanie. Oczywiście są relacje z wasalami, może im się nie podobać że Twój syn to imbecyl i ggy tylko obejmie władzę, zbuntują się albo go zamordują