Wpis z mikrobloga

Na początku byłem #!$%@?, że znowu muszę czekać. Następnie nie mogłem się doczekać. Później przyszedł mega stres i czarne myśli. A 1h temu zadzwonił do mnie znajomy mechanik, że jak ma zerknąć na zaworowy to uszczelka będzie dopiero na wtorek, ma jeszcze sporo roboty i moto będzie gotowe dopiero po majówce. Z jednej strony zeszło mi ciśnienie, że MUSZE ZDAĆ w poniedziałek, a z drugiej i tak się cykam ( ͡° ʖ̯ ͡°) jutro lecę na chwilę do szkoły jazdy pokręcić się Mt po placu, potemprzejechać kilka razy po trasach egzaminacyjnych, a w poniedziałek o 8:00 melduję się w mordzie. Im bliżej tym bardziej się stresuje, a każdy powtarza żeby mieć #!$%@? bo jak się człowiek stresuje to ciężko zdać xD ehhh...

#motocykle
  • 15
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: A już jest pdpisana ustawa, że w momencie zdania egzaminu WORD przekazuje info do centrali i już możesz jeździć bez plastiku? Bo to miało wejść dopiero w lipcu chyba? Więc tak, czy srak, po zdaniu nie mozesz minimum 2 tyggodnie jeździć, do 3, bo tyle trwa wyrabianie plastiku, a po drodze jest majówka.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Sam się martwię tym egzaminem
Tak naprawdę niewiele ryzykuję
Pojadę, zdam albo nie, najwyżej pojadę znowu

Tylko żeby nie zapomnieć tych wszystkich ósemek i wolnego na placu. Reszta raczej luz.

Aczkolwiek fajnie będzie mieć to za sobą.
  • Odpowiedz
A już jest pdpisana ustawa, że w momencie zdania egzaminu WORD przekazuje info do centrali i już możesz jeździć bez plastiku?

@Zielony34 W Mobywatelu jest tymczasowe prawo jazdy. Ważne wystarczająco długo, żeby zdążyli wydrukować. Po odebraniu plastiku tymczasowe znika.
  • Odpowiedz
@Shuwaks: Ale to nie ma znaczenia, co jest w mObywatel. Nie masz plastiku - nie masz uprawnień. Masz tylko zdany egzamin. Tyle. Chyba, że zmieniło się prawo, to mi podeślij oficjalne stanowisko resortu.
  • Odpowiedz
@Zielony34:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja-badania-i-projektowanie/tymczasowe-prawo-jazdy-kategorii-b-czy-trzeba-miec-18-lat-by-je-uzyskac

Tymczasowe prawo jazdy to elektroniczny dokument w aplikacji mObywatel 2.0, ważny przez 30 dni od dnia zdanego egzaminu. Po co zostało wprowadzone? Dzięki niemu świeżo upieczony kierowca może wrócić do domu, prowadząc auto, od razu po otrzymaniu pozytywnego wyniku, nie musi już czekać na fizyczny, plastikowy dokument.
  • Odpowiedz
@Shuwaks: OK, o to chodziło i zajebiście. To powinno być wprowadzone już w #!$%@? czasu temu. Mamy taką cyfryzację, a jeszcze do niedawna był mocny konflikt prawny i w głupi sposób można było prawko stracić..
  • Odpowiedz
@Zielony34: Ja zdawałem w wrześniu i w urzędzie i WORDzie mówili, że na tymczasowym mogę jeździć. Ale kontroli nie miałem, więc nie wiem co by zrobiła Policja.
Jeśliby robili problemy to dobry materiał na pozew do sądu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34 weszła, dziś jeden ziomek na grupie zdał i po wyjściu z wordu już miał w mObywatel
@fotograf_warszawiak ja az tak bardzo się nie stresuje, leki obniżają stres, ale za to na mieście (podczas egzaminu) nie mam aż takiej podzielności uwagi bo jak skupie się w 100% na drodze i znakach to nie jestem w stanie myśleć czy nie przekroczyłem minimalnie prędkości albo czy dobrze się ustawiłem do skrętu. W życiu codziennym
  • Odpowiedz