Wpis z mikrobloga

Mam do wyboru pracować 80km od domu w POZ i w ogóle nie rozwijać się zawodowo albo robić specjalizacje w szpitalu w większym mieście, tylko że w tym szpitalu jest 20 rezydentów i 20 specjalistów na ok. 40 pacjentów, więc przez większość dnia nie mam dla siebie zajęcia, a też niewiele mogę się nauczyć, bo jeśli już znajdzie się coś co specjalista chce pokazać to musze się bić z dwudziestoma innymi rezydentami XD Dodam że to wszystko za mniejsze pieniądze niż Aneta z HR w korpo po 3letnim studium wieczorowym na WSB. Ja nie wiem co będzie za 5 lat jak absolwentów będzie jeszcze 3x więcej. Gdzie oni będą się do cholery uczyć? Będzie 40 rezydentów na 1 oddział a do pacjenta będa chodzić w 8 osób jak na studiach? XD

U was też jest tak #!$%@?? Bo ja już nie wiem co mam zrobić. Zmarnowałem se życie idąc na te studia

#przegryw #lekarski #medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
za dużo lekarzy jest?


@Szczuroskoczek_: tak, jest za dużo w wielkich szpitalach w dużych miastach (warszawa ma przesyt) - z kolei w mniejszych miastach to dyktujesz warunki szczególnie jak chcesz być chirurgiem ogólnym albo internista
  • Odpowiedz
  • 0
@rekkin: Nie wierze, że po przeczytaniu tego posta dałeś taki komentarz. No przecież właśnie zwiększyli tylko problem w tym że jedynei na papierze, a realnych miejsc nie zrobili więcej i dlatego teraz na oddziałach jest 20 rezydentów z czego 15 siedzi na krześle i nic nie robi. Dorzućmy na każdy oddział jeszcze 10 rezydentów, co może pójść nie tak?
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: w dobie nowoczesnych technologii wystarczyłby ktoś z dobrą kamerką, co nagrałby wszystko tak że mogliby zrobić i 100 rezydentów. Ale oczywiście nikt tego nie ogarnie systemowo, bo kto? Starzy lekarze nie ogarniają technologii. Poza tym wiesz, nagrane to nie jest to samo, to trzeba na żywo* ( ͡° ͜ʖ ͡°) (* nie mówię o części praktycznej, z tym może faktycznie być ciężej...) a studenci też zamiast
  • Odpowiedz
  • 0
@rekkin: Człowieku ja ledwo co z pensji rezydenta jestem w stanie wyżyć "od pierwszego do pierwszego" a ty mi każesz jeszcze jakieś zrzutki na wsparcie technologiczne robic? XD

Uczenie sie na kamerkach o #!$%@?. To sobie na youtube moge odpalić. Nie wierze w to co czytam.
Wy jesteście po prostu chorzy z nienawiści do lekarzy
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: () 7552 zł brutto = 5478,12 zł netto
No #!$%@?, jak chce się wynajmować mieszkanie w wojewódzkim, może jeszcze wozić się autem, chodzić po klubach i kawiarniach to faktycznie może brakować.

Uczenie sie na kamerkach o #!$%@?.

bo jeśli już znajdzie się coś co specjalista chce pokazać to musze się bić z dwudziestoma innymi rezydentami

To wyjaśnij mi jak niby chcesz to rozwiązać. Poza tym co
  • Odpowiedz