Wpis z mikrobloga

#prawo #samozatrudnienie #b2b #programowanie #testowanieoprogramowania

hej, od lipca zmieniam pracodawcę i formę zatrudnienia z UoP na b2b. dostałem szkic umowy i zastanawiam się, czy macie może jakąś kancelarię / prawnika, który mógłby przejrzeć tę umowę i wskazać słabe dla mnie punkty i ewentualnie zasugerować poprawki / dodatkowe punkty, które mogłyby mnie zabezpieczyć.

nowy pracodawca pewnie nie będzie skory do wielkich zmian, ale żebym chociaż miał pełną świadomość co podpisuję. odezwałem się do jednego biura, ale krzyknęli sobie prawie 2k za taką analizę, a to dla mnie dość znacznie za dużo :D będę wdzięczny za polecenia, czy tutaj czy na priv
  • 8
  • Odpowiedz
@basler: Jak przeczytasz 5 razy to zrozumiesz wszystkie zapisy, jeśli nie rozumiesz to wtedy możesz spytać tylko o to czego nie rozumiesz, nawet druga stronę. Ogólnie to bardziej niebezpieczne jest to czego nie ma napisane niż to że coś jest nie tak napisane.

Ze swojej strony proponuje negocjować maks 2 tygodniowy termin płatności i pułapki typu masz okres wypowiedzenie więc nie zwalniają Cie z dnia na dzień ale mogą Ci powiedzieć
  • Odpowiedz
Ze swojej strony proponuje negocjować maks 2 tygodniowy termin płatności i pułapki typu masz okres wypowiedzenie więc nie zwalniają Cie z dnia na dzień ale mogą Ci powiedzieć nie pracuj od jutra ale umowa nadal was obowiązuje a masz płatne za godziny.


@zibizz1: xDDDDDD kto ci na takie coś pójdzie? Po to jest B2B by móc zwolnić kogoś z dnia na dzień

Lepiej negocjować/mówić wprost że nie będziesz posłusznie siedział 8h
  • Odpowiedz
@basler: Chłopie, te umowy mają standardowe punkty i nikt nie będzie ich przepisywał zgodnie z zaleceniami Twojego prawnika. Chcesz, to bierz. Nie to wypierpapier i nie marudź.
  • Odpowiedz
@basler skoro zaczynasz b2b radziłbym samemu to ogarnąć, taka wprawka bo na własnej działalności Ty odpowiadasz za wszystko więc osobiście nawet jakby jakiś prawnik powiedział mi że te umowa jest spoko, to i tak bym ją z 3 razy sam przeczytał
  • Odpowiedz
@basler: 2k zł za analizę takiej umowy :) ? Przecież to stawka jak za cały dzień pracy, a wątpię, żeby prawnik siedział nad tym dłużej niż 1h.
  • Odpowiedz
na własnej działalności Ty odpowiadasz za wszystko


@bb89: Za wszystko czyli za co? Jak będziesz normalnie wykonywał swoje obowiązki, to nikt nie będzie od Ciebie nic chciał - b2b to u nas zastępstwo umowy o pracę, a nie sprytny sposób na pociąganie pracownika do odpowiedzialności. Znasz kogoś z testowania, kto miał tego typu problemy? Nawet jeśli, to to muszą być jakieś głębokie januszexy jedynie
  • Odpowiedz
  • 0
@arysto2011: rozumiem, natomiast mam znajomych którzy proponowali zmiany w niektórych punktach i na część firmy się zgadzały, na część nie. poza tym jak pisalem - chcialbym po prostu miec wieksza samoswiadomosc tego, co podpisuje, a to moja pierwsza dzialalnosc.

@bb89: jestem już po 2-krotnej lekturze i zamierzam przeczytać to jeszcze co najmniej kilka razy. i tak jak wspominałem tutaj i wcześniej - chodzi o większą samoświadomość, co w razie gdyby
  • Odpowiedz