Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mama ma mieszkanie na sprzedaż, jakieś 310-330 tysięcy zł 2 pokoje w Tychy. Chce kupić inne mieszkanie za 400-415k. Niestety ale zarabiam minimalną, ale mieszkam z rodzicami przez co nie mam żadnych wydatków. W banku jak byłem wyliczyli mi zdolność na 120k jak podpiszę że spłacam zobowiązania (mam na 5k) (rata 168zl), to wtedy potracą mi o te zobowiązania moje kredytowe i wypłacą kredyt (swoją drogą jest coś takiego? bank to PKO BP). Mam upatrzone inwestycję, tylko teraz pytanie, do ilu mogę banków zgłosić ubieganie się o kredyt? Bo rozumiem że kroki wyglądają następująco:

Sprawa będzie wyglądać tak, że mama sprzedaje (za pomocą mnie) i robi mi darowizne.

1. ide do dewelopera/biura nieruchomosci w zaleznie od mieszkania z jakiego rynku kupuje. i wybieram mieszkanie
2. Rezerwuje.
3. uruchamian kredyt, wplacam tam te 120 tys kredytu
4. Zapisuje w klauzuli u deva, biura że do 60 dni wpłacam pozostałą część pieniędzy (wtedy bede sprzedawal mieszkanie)

a ) Czy tak to wygląda? Babka z banku PKO mi tak powiedziala, że tak powinno to wyglądać, wczoraj deweloper niby także, ale zastrzegł że mam 1 miesiąc na sprzedaż mieszkania. Tylko co w wypadku jeśli ktoś nie kupiłby tego mojego mieszkania (nikle szanse, ale wszystko w zyciu trzeba przyjąć), to co wtedy dzieje sie z uruchomionym kredytem hipotecznym? Zwracany jest? Nie rozumiem.

b) teraz niestety wziąłem sobie rower na 2 raty po 600zł. Czy to będzie miało duży wpływ na zaakceptowanie kredytu?

c) Czy lepiej zarezerować i złozyc w 1 miejscu tylko w tym PKO wniosek czy naraz 4-5 wnioski w innych bankach? Ma to jakis wplyw?

#nieruchomosci #bank #kredyhipoteczny #pko



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
potracą mi o te zobowiązania moje kredytowe i wypłacą kredyt


@mirko_anonim: We wniosku kredytowym można zadeklarować spłatę zobowiązań, jednak bank będzie wymagał potwierdzenia, że zostało to dokonane przed wypłatą kredytu.

1. ide do dewelopera/biura nieruchomosci w zaleznie od mieszkania z jakiego rynku kupuje. i wybieram mieszkanie

2. Rezerwuje.

3. uruchamian kredyt, wplacam tam te 120 tys kredytu

4. Zapisuje w klauzuli u deva, biura że do 60 dni wpłacam pozostałą część
  • Odpowiedz