Wpis z mikrobloga

Kurde. Lekarz rodzinny przepisał mi krople Discortineff, na mój pisk w uszach, nie wiedział co mi jest, ale powiedział że "nie zaszkodzi" zanim będę miał wizytę u laryngologa, ale ja mam wrażenie że szkodzi, kurla. Przez pierwsze 2 dni stosowania miałem wrażenie że mi trochę zmniejszył ten pisk, (ale może tak po prostu a nie dzięki kroplom) ale potem jakby mi się pogarszało, po dwóch dniach przerwy, wziąłem to dzisiaj znowu, ale tylko o jednego ucha w którym za bardzo mi brzęczy, w nadziei że może coś to da, ale jest jeszcze głośniej. Masakra jakaś. Moze sobie zaszkodził em przez tego rodzinnego.

Nie wiem co z tym zrobić, pogorszyło się i już ciężko funkcjonować a żadna tabletka mi nie pomoże. Chyba czas skończyć z tym swiatem

#zalesie #medycyna #zalesie #laryngologia
  • 44
  • Odpowiedz
  • 0
złap za skrzydełka nosa, zamknij wargi i spróbuj wydmuchać powietrze, ale może zaboleć ;)


@M0sieznaSpre-eyna: Troche sie obawiam tego robic, bo juz tak robilem wczesniej, zanim mi sie pogorszylo i nie wiem walsnie czy nie od tego.
Na poczatku pisk byl tylko w lewym uchu, ale niezbyt denerwujący i mialem nadzieje ze samo zniknie. Niedlugo przed tym jak mi sie pogroszylo i zaczelo tez w drugim uchu, to robilem takie lekkie
  • Odpowiedz
@essos: i zasadnicze pytanie, żadnych innych leków null nie bierzesz na stałe? Pytam bo to efekt uboczny kilku preparatów. Jakiekolwiek inne objawy poza szumem? Ból, obrzęk, wydzielina z ucha, swędzenie, problemy z równowagą, mdłosci.
  • Odpowiedz
  • 0
@M0sieznaSpre-eyna: Ciezko stwierdzic, moze ze 30%, Ale bralem nieregularnie i w sumie nie wiem jak ic zy to dalej ciagnąc. Lekarz 3 razy dziennie mi kazal brac, i na ulotce psize ze do 7 dni mozna ale nie bylem rpzekonany do tego (w sensie obawy czy to nie szkodzi) + troche z tym schodzi jak 15 minut musze lezec na boku na jedno ucho, a potem jeszcze drugie. i bralem w
  • Odpowiedz
  • 0
: i zasadnicze pytanie, żadnych innych leków null nie bierzesz na stałe?


@M0sieznaSpre-eyna: Żadnych

przbeyte choroby vide covid


@M0sieznaSpre-eyna: Chyba nie mialem Covida, a przynajmniej o tym nie wiem

Problemy dermatologiczne, np zapalenie mieszków włosowych, pływasz?


@M0sieznaSpre-eyna: Nie pływam. O zapa;leniu mieskzow w losowych mi niewiaodmo. Ale mam np. łupież pstry na ciele (na torsie)

korzystasz ze słuchawek dokanałąowych poza stoperami? Czyszczenie woskowiny patyczkiem?


@M0sieznaSpre-eyna: Z słuchawek dokanalowych
  • Odpowiedz
  • 0
nie może tylko według wskazań lekarza. ten typ co ci przepisał przerobił tysiąc jeśli nie więcej zapaleń ucha zewnętrznego w swojej karierze.


@M0sieznaSpre-eyna: Tylko wlasnie ze on nie wiedzial co mi jest. I jak zasugerowalem ze moze zapalenie, to powiedzial ze nie, bo mialbym gorączke itp.
  • Odpowiedz
@essos: TO NIE JEST PORADA LEKARSKA TO NIE JEST PORADA LEKARSKA

kup sobie maść z terbianfiną lub ketokonazolem, nałóż na patyczek higieniczny i wyczyść tym ucho. Mozę nawet szamponem z ketokonazolem.

TO NIE JEST PORADA LEKARSKA TO NIE JEST PORADA LEKARSKA
  • Odpowiedz
  • 0
TO NIE JEST PORADA LEKARSKA TO NIE JEST PORADA LEKARSKA


kup sobie maść z terbianfiną lub ketokonazolem, nałóż na patyczek higieniczny i wyczyść tym ucho. Mozę nawet szamponem z ketokonazolem.


TO NIE JEST PORADA LEKARSKA TO NIE JEST PORADA LEKARSKA


@M0sieznaSpre-eyna: Boje sie robic cos tkaiego na własną ręke

nic nie swędzi na pewno? to ucho, cokolwiek poza szumem?


@M0sieznaSpre-eyna: Lewe, czyli to gorsze, raczej nie. Albo nie rpzypominam sobie.
  • Odpowiedz
  • 0
umyj uszy nizoralem.


@M0sieznaSpre-eyna: A jest ryzyko ze zaszkodzi?

Co do laryngologa, moze zrobie tak ze pojde do rpzychodni i zapytam lekarza czy mnie przyjmnie, a potem pojde do rejestacji? Chociaz najgorsze w tym wszystkim bedzie tłumaczenie ludziom w kolejnce
  • Odpowiedz