Wpis z mikrobloga

Zaraz mnie #!$%@? jasny strzeli. Jestem leworęczny, lewa teka jest ręką manualna, bardziej precyzyjną. Uczę się grać na gitarze. Po gryfie idę lewą lęka, uderzam prawą. Gdzie maja byc najgrubsze struny? Na gorze czy na dole? Jeżeli maja byc na gorze (patrzę na gitarzystów jak grają) to dlaczego tabulatury i akordy są pokazywane z ciękimi strunami na gorze. W ogóle tego nie rozumiem. Czy ktoś może mi pomoc? Kolejne zdjęcie w komentarzu. #gitara
Zjadlem_Babcie - Zaraz mnie #!$%@? jasny strzeli. Jestem leworęczny, lewa teka jest r...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 15
pokazuje najgrubsze u dołu


@Zjadlem_Babcie: bo tak sobie ktoś kiedyś ustalił.

Mniemam ze chodzi o to, że im niższy dźwięk, tym niżej na papierze. Ale nigdy mnie to nie interesowało, ani nie studiowałem historii muzyki, więc trzeba by jakiegoś eksperta zapytać.
Nie rozumiem twojej wypowiedzi, bo mieszkasz progi ze strunami.


@G06DbT: jak można nie rozumieć że jeśli ułożysz gitarę tak że progi idą od lewej do prawej, czyli tak jak ją widzisz grając, to nie da się narysować inaczej gryfu niż z grubymi strunami na dole XD

Jak grasz to nie patrzysz na gitarę z boku w trzeciej osobie, tylko z góry, jak na screenshocie i grube struny widzisz bliżej siebie niż
cultofluna - >Nie rozumiem twojej wypowiedzi, bo mieszkasz progi ze strunami.

@G06Db...

źródło: Firefox_Screenshot_2024-04-23T18-37-04.063Z

Pobierz
Chyba się tutaj zagalopowałeś.


XD

jeśli nie rozumiesz czemu widok gryfu z własnych oczu ma związek z tym w którą stronę lecą progi, to nie pomogę Twojej wyobraźni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cult_of_luna: ale mówimy o położeniu strun góra dół a nie o progach 1 do xx (zależne od gitary).

I jak patrzysz z tej perspektywy co tutaj przedstawiłeś, to talej niskie e jest na górze, a wysokie e na dole.
@G06DbT: no fizycznie grube są na samej górze, w tabach na samym dole. Ktoś tak kiedyś wymyślił i tak zostało, trzeba się tego nauczyć.

Być może to jakaś analogia do dźwięków na pięciolinii - basowe są na dole a im wyżej tym wyższe.
@Zjadlem_Babcie: Zawsze rozumiałem to tak że jak grasz na gitarę i patrzysz na gryf to z twojej perspektywy (zwłaszcza jak pochylisz gitare tak żeby lepiej widzieć gryf) najgrubsza struna jest na dole a najcieńsza na górze gryfu (mimo że fizycznie cieńsza jest niżej)
zwłaszcza jak pochylisz gitare tak żeby lepiej widzieć gryf


@Ostah: przecież jej nie kładziesz płasko. Musiałbyś patrzeć od spodu, żeby struny były w tej samej kolejności co na tabulaturze.