Wpis z mikrobloga

Mircy co wybrać?
Poszukuje auta do maksymalnie 55tys polskich cebulionow (im mniej tym lepiej). Z moich wymagań:
-Rocznik minimum 2013
-Silnik benzynowy, najlepiej z turbo z możliwością modyfikacji w celu podniesienia mocy lub mocny wolnossak minimum 140 koni. ŻADNEGO DIESLA.
-Wielkościowo to co najmniej kompakt wielkości Golfa, Hyundaia i30 lub coś ciut większego np jakiś mniejszy sedan.
-Z wyposażenia to koniecznie: klimatyzacja automatyczna, wygodne fotele najlepiej z regulowanymi lędźwiami i podgrzewaniem, bardzo dobrze jakby był już Apple CarPlay albo stacja multimedialna fabryczna w której można „odblokować” lub dodać CarPlay.
-W miarę sensowne spalanie tj do 9-10l w mieście i poniżej 7 na trasie.
-BARDZO MILE WIDZIANE (właściwie powiedziałbym że obowiązkowe ale przy tych wymaganiach i budżecie to muszę z czegoś zrezygnować) Xenon / Led i skrzynia automat.

Coś się znajdzie? Najbardziej podoba mi się KIA Ceed 2 gen po lifcie, ale nie ma tam zbyt mocnych silników, jest wersja GT z 204km i 1.6T ale to już nie mój budżet a 1.6 GDI jest trochę słaby plus czytałem o tym że co 80-100tys trzeba wymieniać panewki bo lubi obrócić, Hyundai i30 też ma wersje sport 1.6T ale są tylko 2 takie na otomoto. Seat Leon 3gen ciężko dostać do 50k coś sensownego jak tak patrzę jeśli mówimy o 1.4 TSI 125km (122 miały jakiś problem z chlaniem oleju). Golfa 7 też nie łatwo znaleźć, jest jeszcze Octavia która nawet mi się podoba ale w tym budżecie zazwyczaj bieda w wyposażeniu max. Focus 3 gen fajny ale środek brzydkawy + 1.5 Ecoboost ma problemy ze zbieraniem się oleju w kolektorze ssącym, tak przynajmniej na grupie piszą, a 1.6 za słaby.

Coś jeszcze się ciekawego znajdzie?
#samochody #motoryzacja
  • 20
  • Odpowiedz
@piwakk: Zależy od wyposażenia, a ogólnie jak oceniasz? Czytałem, że ma swoje mankamenty i nawet potrafi rdzewieć bo woda zbiera się między nadkolami a karoserią
  • Odpowiedz
  • 0
@Nano22 No ja FR mialemi nie był az tak źle wyposażony. Tak, zdarza się ruda. Ale no u mnie nie było. Ogólnie jak za swoją cenę to uważam że ok. Nie ma jakichś mega dużych minusów, a sporo fajnych rzeczy oferuje.
  • Odpowiedz