Wpis z mikrobloga

  • 0
@johny-kowalski: a ten finisz to jest gładź ?
Zastanawialiśmy się czy w ogóle warto robić gładź, czy nie pomalować tych tynków maszynowych co mamy. Jednak ok, jak ma być ładnie to możemy dopłacić do gładzi 12K ale jeszcze 12 k do gipsu który nawet nie wiem co daje to już dużo :/
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: ja to co napisałeś rozumiem tak, że chce na start przelecieć gipsem szpachlowym i druga warstwa gładzi finiszowej. Ja bym leciał takie coś od razu finiszówką dwa razy, no chyba, że te tynki są tak spaprane, że chce coś podrównać. Każdy robi swoimi technikami.
  • Odpowiedz
@DaxterPoker wygładzanie ścian robi się w kilku etapach. Każdy robi różnie ale twardy gips na wyrównanie (jego się nie szlifuje) i na to gładź gipsowa tzw finish czyli miękka która idealnie wyrówna powierzchnię a nadmiar jest zeszlifowany. Tylko skoro tobie wystarczają takie ściany jak masz teraz, to maluj i zaoszczędzisz sporo kasy. Nie każdy musi mieć gładzie. Na zachodzie tego nie znają i żyją, a Polaków naciągają majstry ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotrek00: @johny-kowalski @Smarek37 dzięki Panowie :) myślę że z Wami nie zginę :) i na tym gipsie zaoszczędzę :) jedyne pytanie jakie mi się nasuwa to o te 2 warstwy gładzi, bo czy nie jest tak że majster za każdą warstwę będzie chciał 12 k ? Czy raczej w tej cenie mogą być już 2 warstwy (68m2) i jest to standard?

W ogóle jeszcze w wycenie jest szlifowanie
  • Odpowiedz
@DaxterPoker według mnie to policzył za każdą warstwę oddzielnie i planuje położyć 1xgips i 1x finish. Jedna warstwa finish na surowy tynk to będzie za mało. Są majstry, które nakładają jedną warstwę grubego gipsu i zacierają na mokro (gładzą bez szlifowania) ale takie coś potrafi już coraz mniej fachowców.
  • Odpowiedz
@DaxterPoker

12k Czy raczej w tej cenie mogą być już 2 warstwy (68m2) i jest to standard?


Nie znam cen, ale to wychodzi zakładając, że masz około 250m2 ścian i sufitów ca. 50zl/m2 - to raczej cena za 1 warstwę, ale niech się jakiś Mirek wypowie co się zna
  • Odpowiedz
@DaxterPoker: 68 metrów to rozumiem powierzchnia mieszkania po podłodze? Czyli byłoby jakieś 200 metrów powierzchni do zrobienia. 12k to powinna być cena za całą robotę. Jeżeli jest za warstwę to gościa powaliło. Materiał w cenie czy osobno?
  • Odpowiedz
@DaxterPoker jeżeli 12k z materiałem za gładź na tzw gotowo za mieszkanie 68m2 to nawet bym powiedział że tanio, jeżeli nie zależy Ci na gładkich ścianach przeszlifuj tylko tynk można gruntowa i malować
  • Odpowiedz