Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozojzwykopem
Chciałbym dostać się z #krakow do #praga #czechy.
W jedną stronę może pyknie ryanair, ale powrót raczej zostaje pociągiem. Regiojet jest ok, kojarzycie może? W sumie bilety nie są jakieś tragicznie drogie. Czy może jest jakaś lepsza opcja? W ogóle macie jakieś protipy, warto brać Praga Visitor Pass?
  • 13
  • Odpowiedz
@Krs90: jechałem do rzeszowa regiojetem, jeżeli to ten sam nocny pociąg to przedziały z lat 90-tych... ale nawet spoko, jak masz cały przedział to dużo zależy od sąsiadów czy jak raz nie imprezują :D. W Pradze apka Pid Litacka i bilety na komunikację z tego ogarniesz, metro fajnie skomunikowane. Visitor passa nie brałem - nie widziałem potrzeby, ale to chyba zależy co chcesz zwiedzać.
  • Odpowiedz
@Krs90 możesz pomyśleć na czeskim pociągiem do Czeskiego Cieszyna bilety jakieś grosze na ich prywatnych przewoźników kosztują. Potem autobus albo pociąg do Krakowa przez Bielsko albo Katowice.
  • Odpowiedz
@Krs90: Ostatnio jechałam jedną stację Regiojetem, wzięłam biznesklasę, bo kosztowała 1,3 euro, i pomijając fakt, że dostałam wodę za darmo, to warunki były takie, jak w polskich TLKach xD Więc tanio jest nie bez powodu. Ogólnie to najlepiej chyba jechać Praga - Bohumin (jeździ też Leo Express i Ceske Drahy), a potem Intercity Bohumin - Kraków.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: No jak ja jechałem, to był bezprzedział z gniazdkami i klimatyzacją czyli dalece lepiej niż TLK. ;p tyle że wziąłem sobie normalna drugą klasę (bo w pierwszej czy tam biznes tylko przedziałowe których nie lubię). Trzeba też patrzyć co konkretnie jeździ na której trasie u nich.
  • Odpowiedz
@Krs90: Wyglądają. Chodziło mi o to że właśnie dopiero przy rezerwowaniu biletów zobaczysz jaki jest pociąg, bo na różnych liniach są różne i nie można powiedzieć że każdy Regiojet jest równie wygodny. ;)
  • Odpowiedz
@Krs90: dokładnie, takie są, jedyne to co kolejność wagonów dostaniesz chyba dzień przed wyjazdem, bo zmieniają. Ja brałem z miejscami do spania, dla 4 osób cały przedział i całkiem przyjemnie było, a przynajmniej do momentu jak nad ranem zaczął się psuć i okazało się że takie fajne wejście do wc z drzwiami otwieranym automatycznie nie działa bez prądu :D
  • Odpowiedz
  • 0
@DerMitteleuropaer: @kmieciuux Czyli miejsca trochę podobne jak w autobusach? Mi najbardziej pasuje brać takie miejsce podwójne bo nie będę jechał sam, stopery i w spanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nad morze udało mi się w pociągu z tymi tragicznymi przedziałami przejechać, więc może i tutaj dam radę
  • Odpowiedz
@Krs90: ja byłem w przedziałowym, nie wiem jak w takim z siedzeniami to się nie wypowiem... jechaliśmy w 4 więc cały przedział - tam normalnie, rozłożenie siedzeń na łóżka i w kimę... poszukaj na youtube, tam chyba był filmik jakiegoś gościa co jechał i można obadać
  • Odpowiedz