Wpis z mikrobloga

Siema Mirki
Czy możecie podzielić się wiedzą jeśli macie portfel IKE/IKZE jako konto maklerskie, w co inwestujecie?
Jakie macie strategie, spółki na oku, czy może ETFy. Przy horyzoncie naprawde "emerytalnym" 20+ lat.
Przy jakich miesiecznych wpłatach uważacie że nie ma sensu stosować waszej strategi (za małe wpłaty)?

#gielda #ike #ikze
  • 9
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: w ramach IKZE mam dziesięciolatki inflacyjne, nie jest to rozwiązanie idealne, ale w miarę bezpieczne i niewymagające interwencji. Uważam, że przy rocznej opłacie 80zł warto w pełni wykorzystać limit wpłat przynajmniej przez 5 lat, żeby procentowo zjadała jak najmniej odsetek.
W ramach IKE mam ETF IWDA.UK + kilka spółek z GPW, tu korzystam z darmowego konta w BOŚ, minimalizując ilość transakcji, które generują koszty.
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: i IKE i IKZE mam jako rachunki maklerskie ze spółkami z GPW i NC. Wybrane przez siebie, część dywidendowa, część wzrostowa (hehe wiem jak to brzmi, Polska giełda i wzrosty ;) )
Będę kiedyś zmieniał na dywidendowe, ale czasu do wypłat z portfela jeszcze mnóstwo, więc na razie mi na dywidendach aż tak nie zależy
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: unikam miesięcznych wpłat i zakupów. Teraz już mam wypełnione limity swój i żony i zbieram na kolejny rok. Parę lat temu chciałem wpłacać co miesiąc, ale kończyło się częstszymi zakupami, więc więcej prowizji, bo nie potrafiłem poczekać na zakupy raz na kwartał na przykład
  • Odpowiedz