Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 1
@CH3j: chcesz to gotować przed delegacją i zabierać, czy w trakcie (wtedy muszę wiedzieć, czym dysponujesz)
  • Odpowiedz
chcesz to gotować przed delegacją i zabierać


@moll: Jak jest taka opcja to gotuje tylko ryż bo zazwyczaj szykuje jakieś mięso i tylko odgrzewam
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie by było tam coś gotować dobrze jakby to były dania jednogarczkowe, mam głęboką patelnie.
Nie musi to być bardzo syte bo jem obiad dwudniowy ale wieczorem lubię zjeść coś ciepłego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@CH3j: jeśli po drodze dasz radę kupić paczkę mrożonych warzyw na patelnię to da radę fajne jednogarnkowce ogarniać - warzywa + mielone +kasza/ryż

szakszukę też dałbyś radę zrobić
  • Odpowiedz
@moll: Chłopski garnek, spaghetti, piersi w różnych sosach mam już przerobione na wszystkie znane mi sposoby.
Z mrożonymi warzywami mam problem bł jeszcze nie kupiłem takiej mieszanki by mi w pełni odpowiadała
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@CH3j: smażony makaron lub ryż z warzywami? Tylko zabawa z pocięciem włoszczyzny. Chyba że tarkę byś woził, trochę szybciej wtedy
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@CH3j: zabrać ze sobą zrobiony makaron lub ryż. Na patelkę świeża włoszczyzna (jakaś marchewka, pietruszka, por - słupki,, talarki, czy potrzeć na tarce), podsmażyć, dodać makaron/ryż, w to wbić jajko i wybełtać do ścięcia.
  • Odpowiedz
@moll: Spróbuję to podeślę efekty.
Tylko tak jak wcześniej pisałem jeszcze nie znalazłem takiej mieszanki ktora mi w całości smakuje. Jakie marki polecasz?
I jeszcze jedno pytanie ryż może być świeżo gotowany czy lepiej jakby trochę był suchy?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@CH3j: ale ja tutaj mówię o świeżych warzywach - kup jedną marchewkę, pietruszkę, małego pora i skrój sobie do patelni

Ryż ugotowany, odwczorajszy
  • Odpowiedz