Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #wentylacja
Szukam rady w sprawie wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniu. Na parterze mam pomieszczenie techniczne z piecem (piec podłączony do osobnego komina), pralką i suszarką bębnową. Na pierwszym piętrze mam sypialnię. Na drugim piętrze mam poddasze, z którego chcę pracować zdalnie. Na razie kratka wentylacyjna jest zamontowana tylko i wyłącznie w pomieszczeniu gospodarczym. Zastanawiam się nad wykuciem otworów wentylacyjnych w sypialni i na poddaszu w tym samym kanale wentylacyjnym. Można tak zrobić? Będzie to działać? Może powinienem zamontować jakieś elektryczne wentylatory, żeby wsparły grawitację? Wszelkie uwagi mile widziane.
MisiekPrzerwa - #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #wentylacja
Szukam rady...

źródło: wentylacja

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@-pafel: łazienka ma osobny kanał wentylacyjny, kuchnia i okap też w osobnych kanałach. Zastanawiam się tylko, czy te pomieszczenia mogę połączyć, bo przewiduję, że bez tych kratek będzie tam znikomy ruch powietrza.
  • Odpowiedz
i.


@MisiekPrzerwa: Czy nie ma wentylacji na poddaszu i na poziomie sypialni? Jeżeli jest tam kuchnia lub łazienka, które mają komin grawitacyjny lepiej w sypialni i na poddaszu dołożyć nawiewnik w oknie.
Wtedy powietrze przeciągnięte zostanie do łazienki/kuchni i tam wyciągnięte.
Samo włączenie do kanału nawet z wentylatorem nic nie da jeśli gdzieś nie dostarczymy powietrza. Powietrze wyciągane przez kanał musi zostać uzupełnione, więc i tak i tak, należy zrobić
  • Odpowiedz