Wpis z mikrobloga

Chcę sprzedać kawalerkę w której obecnie mieszkam (kupione większe mieszkanie na kredyt, żadna rentierka mi nie w głowie, po prostu zamienić na większe po wielu latach i oczywiście kasa jest potrzebna na wykończenie).

Jakieś porady jeśli chcę sprzedać mieszkanie sam, bez pośrednika? Nigdy w życiu nie ogarniałem takiej transakcji... natomiast jakoś nie uśmiecha mi się płacić za kogoś kto pokaże mieszkanie w którym de facto mieszkam cały czas więc i tak ja bym musiał oprowadzać potencjalnych nabywców.

Na co uważać, o czym pamiętać? Już gdzieś wynotowałem by sobie skombinować drugi numer/telefon i używać go w ogłoszeniach a i tak pewnie będę zalany telefonami od pośredników. Przyznam że jestem trochę postresowany bo naczytałem się o oszustwach typu blokowanie mieszkań przez kupujących, a i też sprzedawca ze mnie żaden.

Z góry dzięki za pomoc.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 8
  • Odpowiedz
@sindarin2 Zrób dobre zdjęcia, które pokazują wszystko, żeby ludzie nie musieli się domyślać czy czegoś nie ukrywasz. Wrzuć ogłoszenie na olx z tytułem"... bez pośredników, prywatnie".

Szmaciarze i tak będą robić tzw. zimne telefony i próbować cię złamać, ale od razu możesz zacząć ich wyzywać by się od ciebie hieny odczepiły. Innego języka odmowy nie znają niestety.

Osobny numer to podstawa, bo zaleją cię telefony. Jak dasz dobrą cenę to możesz wykupić
  • Odpowiedz
@sindarin2: zdjęcia mieszkania zrób w dzień z dobrym oświetleniem, posprzątaj je dobrze, pochowaj osobiste rzeczy. Postaraj się żeby na zdjęciach mieszkanie było zdepersonalizowane i żeby kupujący już mógł sobie wyobrazić siebie jak w nim mieszka.
Przygotuj sobie dobry opis, (dla inspiracji popatrz sobie na inne ogłoszenia)
  • Odpowiedz
@sindarin2:
Dodaj jeszcze przybliżony rzut mieszkania, nawet narysowany w paincie. Poczytaj jak spisać umowę przedwstępną i wymień jakie elementy wyposażenia wchodzą w cenę mieszkania.
  • Odpowiedz
@sindarin2: @Tytanowy_Lucjan @charlie1919

Bardzo ważne dla mnie jako kupującego - zrób na kartce/w paintcie schemat/rzut mieszkania, układ pomieszczeń. Znacznie ułatwia to ocenę mieszkania na szybko bez zawracania dupy z oglądaniem na żywo. Ze zdjęć sprzedawców prywatnych i pośredników często nic nie wynika i dalej nie wiem co gdzie jest i jakiej wielkości xd
  • Odpowiedz