Wpis z mikrobloga

Czym byście ogrzali domek letniskowy w takich warunkach jak mamy ostatnie dni, no i ewentualnie jesienią? Powierzchnia to 25m2 (5m x5m z czego na jednej ścianie są drzwi i okna)
Zastanawiam się nad promiennikami zamontowanymi na dwóch przeciwstawnych ścianach. Na ścianach i suficie jest styropian i boazeria. #ogrzewanie #budujzwykopem

Split odpada
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@G06DbT za duży syf się będzie robił a do tego kłopotliwa obsługa. Prędzej bym wstawił piecyk na pellet ale raczej skłaniam się ku prundowi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@megawatt problematyczny montaż. Boczne ściany są współdzielone z budynkami obok (domek szeregowy) przednia ściana ma po drugiej stronie taras. Tylnia ściana pomieszczenia jest ścianą wewnętrzną. Za nią jest kuchnia i łazienka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cotozazycie to jest domek letniskowy. Może ze 2 góra 3 miesiące w roku wymaga dogrzania i to głównie w weekendy. A ty mi radzisz żebym zainwestował w pompę ciepła plus grzejnik na 25m2. Przeca to kilkadziesiąt tysięcy wyjdzie xDDD
  • Odpowiedz
@maniok:

Sprawdz w sieci dokładnie o czym mówię panie prędki. O jakiej i za ile PC i jak ja chce wykorzystać bo nie do grzania cwu.

Ale oczywiście jeśli grzania jest niedużo to jak najbardziej farelka, promienniki, maty, grzejniki elektryczne.

Ale racja tak czy inaczej od takiej PC do cwu użytej do ogrzewania pomieszczenia taniej wyjdzie klimatyzacja.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cotozazycie obawiam się że nie miałbym miejsca na takie rozwiązanie. A klimatyzator odpada ze względu na montaż. Nie mogę niestety jednostki zewnętrznej zamontować na dachu. Może kiedyś jak będzie wymieniany dach ale to daleka przyszłość. Na ten moment rozważam grzejniki konwekcyjne lub promienniki.
  • Odpowiedz