Wpis z mikrobloga

@Gensek: nie. Mieszkania przynajmniej generują cashflow i mają jakieś zastosowanie. Kupowanie złota by leżało to czysta spekulacja, że ktoś za nie w przyszłości zapłaci ci więcej.
  • Odpowiedz
@olcayn
tezauryzacja to sie nazywa synek.

W perspektywie dekad na złocie sie nie traci. Spróbuj mi znaleźć taką dekade gdzie byś stracił.

  • Odpowiedz
skoncz #!$%@?ć

@Sarza01: mocne słowa jak na 5latka.

Widzisz ja mówię o generowaniu przepływów pieniężnych, intrinsic value oraz o praktycznym zastosowaniu i wartości dodanej tworzonej przez dane aktywo, w tym wypadku złoto i nieruchomości.

Ty mówisz, że przy wysokiej inflacji kreska idzie do góry.

Chyba mamy trochę inne podejście do budowania tezy inwestycyjnej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@olcayn
sprawdz sobie jednak synek ta tezauryzacje bo nie zaskoczyłeś za pierwszym razem jak moja motorynka 20 lat temu - miala to w zwyczaju.

Ja buduje swoja teze na czyms co niesie wartość od tysiecy lat.

Wyjaśnij mi ktory beton i dlaczego ma byc trwalszy. Czy za 50 lat twoj beton bedzie nadal stał? Bo to ze bedzie chcial go ktos kupić za ta sama wartosc jest nierealne. Ja ze zlotem nie
  • Odpowiedz
@Sarza01: po pierwsze to jesteś strasznie cringowy z używaniem słowa "synek" i z innymi próbami umniejszenia rozmówcy, po drugie nie masz pojęcia o inwestowaniu, po trzecie nie rozróżniasz przejawianej przez złoto tezauryzacji od inwestowania, po czwarte jesteś arogancki w swojej głupocie, a po piąte #!$%@? się ode mnie xd idź się #!$%@?ć do kogoś innego.
  • Odpowiedz
@olcayn:

Kupowanie złota by leżało to czysta spekulacja, że ktoś za nie w przyszłości zapłaci ci więcej.


kupowanie AC by leżało to czysta spekulacja, że ktoś/coś mi uszkodzi auto i zarobię
kupowanie ubezpieczenia na życie by leżało, to czysta spekulacja, że coś mi się stanie
płacenie obowiązkowej składki zdrowotnej by leżała, to czysta spekulacja, że zachoruję

itp.
itd.
  • Odpowiedz
@m-mmmm_marysia: aha czyli przeskoczyliśmy z "złoto to inwestycja" przez "złoto to hedge inflacyjny" do "złoto to ubezpieczenie". Ciekawe jakie rezultaty dałby backtest każdej z tych teorii i porównanie złota z innymi dostępnymi aktywami na rynku ( ͡º ͜ʖ͡º) Proszę przestańcie już oznaczać mnie w wiadomościach w których afiszujecie się swoim fetyszem kawałka metalu.
  • Odpowiedz