Wpis z mikrobloga

@troglodyta_erudyta Rower był bardzo popularny w Holandii od dawna, ale sam rozwój infrastruktury w miastach został w dużej mierze spowodowany ruchami społecznymi lat 60 związanymi z wypadkami drogowymi z udziałem dzieci.
  • Odpowiedz
  • 2
@troglodyta_erudyta no i dlatego nie można porównać Holandii do innych krajów gdzie ta kultura dopiero startuje.
Holandia często jest podawana za przykład że można ludzi "zachęcić" do roweru ale żodyn ale to żodyn nie wspomni o tym że u nich jest to normalne od 100 lat. Nie można porównać małego płaskiego kraju gdzie infrastruktura rowerowa zapewne jest najlepsza na świecie do takiej Polski gdzie z jednej wiochy do drugiej masz 20
  • Odpowiedz
@open_or_die Polska jest jednym z najbardziej płaskich krajów w Europie, to że mieszkasz na południu kraju, który jest górzysty to nie jest argument, który przekłada się na cały kraj, bo zdecydowana większość kraju to nizina i szczerze mówiąc nie słyszałem durniejszego argumentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pojedź na południe Europy i powiedz im, że Polska to górzysty kraj.
  • Odpowiedz
  • 1
@troglodyta_erudyta mieszkałem 2 lata w Holandii, teraz mieszkam w Szwajcarii, a pochodzę z wyżyny lubelskiej i mam prawo powiedzieć że polska jest wręcz górzysta w porównaniu do Holandii gdzie najwyższy szczyt jest niższy niż wspomniana wyżyna lubelska.
Musiałbyś pojechać na wycieczkę do Holandii żeby zrozumieć co to znaczy plaskie ukształtowanie terenu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz