Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: nawet nie wiem czy nie byłoby lepiej w ogóle nie robić ogrodzenia tylko drzewka posadzić i jakiś mini-park, ewentualnie słupki dla oznaczenia granic działki
  • Odpowiedz
@patrol798: Mmmmm, jak to zacznie gnić to dopiero będzie ładny widok pofalowany na wszystkie strony świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego mokre ściany oblewane deszczem bo dach nie wystaje poza obrys chałupy, mmmm grzyb lubi to.

Każdy desperat który kupuje domy wybudowane w tym dziadowskim stylu po 1980, przykłada się do tej patologii.
  • Odpowiedz
Do tego mokre ściany oblewane deszczem bo dach nie wystaje poza obrys chałupy, mmmm grzyb lubi to.


@adamsowaanon: WUT? xD o cavity walls to nie słyszałeś pewnie? ile dach musi wystawać poza obrys żeby deszcz ściany nie dosięgnął?
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: i co to da jak w UK co druga rynna poblokowana syfem, liśćmi, mchem, paprochami itd nie czyszczonym od lat, więc się przelewa i płynie po ścianie, a że dystans rynny od ściany niewielki to woda ma łatwo wsiąkać.
  • Odpowiedz
@patrol798: Skąd niby ma być tam bagno? Błędem jest tam jedynie brak typowej tylnej ścieżki, która na ogół biegnie na takich osiedlach między podwórzami segmentów odwróconych do siebie dupami z wyjściem z każdego podwórka i zbyt wysokie płoty. Równie dobrze mogliby tam się poodgradzać żywopłotami i mieliby kurła ptasi gaj. Co nie zmienna faktu, że sama forma budownictwa jest lepsza niż każde wielorodzinne, wielopiętrowe gówno.
Pomijam oczywiście fakt, że to jest
  • Odpowiedz
Ty mi lepiej powiedz jak to jest, że od czasów średniowiecza w Europie na północ od Alp budowano dachy bez wystających okapów, tylko z delikatnymi gzymsami i jakoś ściany (często tynkowane na biało) murowanych kamienic, kościołów, domów i wszystkiego co było pokryte w ten sposób nie pokrywały się grubymi warstwami mchu, porostów czy pleśni na zaciekach ¯\(ツ)/¯


@niecodziennyszczon: a w sredniowieczu uzywali rynien? No wlasnie, wtedy woda leciala czesto prosto z
  • Odpowiedz
  • 0
@niecodziennyszczon nie napisałem, że to z powodu płotów. Ale tak, przez płot (i domy) duża część ogródków będzie wiecznie w cieniu, co nie pomoże. W domu w którym mieszkam po wschodniej części na chodniku jest grzyb, tak samo jak na części dachu czy oknach, od strony zachodniej jest ok. Jak się przyjrzysz to widać tam przejścia pomiędzy ogródkami.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: W średniowieczu rynien już używano, drewnianych, ceramicznych, ołowianych ,a możni tego świata z blachy miedzianej itd., ale przecież ja napisałem od średniowiecza. No więc od średniowiecza jakoś do połowy XX wieku tak się budowało, a w XIX wieku rynny blaszane to już była rzecz ogólnodostępny, przerzynaj na tych lepiej rozwiniętych ziemiach gdzie właśnie tak wyglądało chłopskie budownictwo ceglane.
Pewien mój wujek w niewielkim miasteczku miał taki dom z lat powojennych
  • Odpowiedz
@adamsowaanon

Do tego mokre ściany oblewane deszczem bo dach nie wystaje poza obrys chałupy, mmmm grzyb lubi to.


Ten dach musiałby wystawać 30m z każdej strony minimum żeby ochronić ściany przed zacinającym deszczem xD
  • Odpowiedz