Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie zacząć składać nowego PCta pod Kingdom Come 2, ale nie wiem jak dobrać płytę główną. Myślałem na początku nad #sffpc ale nie wiem czy to dobry pomysł przy takiej konfiguracji. Potrzebuje jakiejś płyty z wbudowanym WiFi. Wstępnie poskładałem to co w koszyku.

Mam PSU od bequiet 600W z jakimś certyfikatem 80+

Chce grać w 1440p (być może w UHD) w 60FPS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kartę graficzną kupię tuż przed premierą gry albo jak wyjdą jakieś konkretne wymagania, bo może do tego czasu uda się wyrwać coś trochę taniej.

#pcmasterrace #kingdomcomedeliverance
p.....c - Chciałem sobie zacząć składać nowego PCta pod Kingdom Come 2, ale nie wiem ...

źródło: image_picker_05046B65-2A9B-4B38-B586-131BE9A9A019-12074-000009699542E7A9

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@pawel-wlodkowic: Po co będziesz składał komputer pod grę która ma wyjść w tym roku, ale niewiadomo kiedy? Dopiero trailer wyszedł więc wcześniej niż na 4-kwartał tego roku bym się jej nie spodziewał. A do tego czasu wyjdzie seria 5xxx i ten twój zestaw straci na wartości ze 3 tysiące. Lepiej odkładaj dalej pieniądze do czasu ogłoszenia daty premiery i wtedy myśl co złożyć, bo będzie tak, że kupisz sobie 4090
  • Odpowiedz
@pawel-wlodkowic: No to rób jak chcesz. SSD weź jakiś tańszy, nie potrzebujesz jednej kości 2TB za prawie tysiąc złotych. Bez problemu zamkniesz się w prawie połowy tej ceny. No i lepiej byłoby brać 2x1TB bo jak padnie ci SSD to dane lecą do kosza, a tak to poleci tylko połowa. Oczywiście przypadki żeby padł SSD nie zdarzają się często, ale nie oznacza to, że nigdy.
  • Odpowiedz
@pawel-wlodkowic ten zasilacz do takiej karty nie wystarczy. Ja mam 4070 TI i miałem corsair SF 600W, przy obciążeniu robił twardy reset (i5-12600k). Z doświadczenia z ssfpc miałem dan case sfx v4.0 - ciężko opanować ilość ciepła w tej obudowie, wtedy z 2080 i jakimś ryzen 5 1600. Obudowa super, natomiast ciężko się z nią pracuje. Później cooler master NR 200 też spoko, więcej miejsca. Płyty itx to teraz jakiś dramat
  • Odpowiedz
@Pasiek widziałem właśnie tego Kruxa Naos ostatnio, bo teraz mam mATX ale sam nie wiem. Jest mniejszy od mojej obecnej obudowy ale obawiam się że to jakieś chińskie importowane gowno.

SFFPC fajne do lekkich gierek i RTSów, ale mocniejsze bebechy to już więcej ciepła. Ehh, chyba zostanę przy swoim Corsair 680X, tylko przez te szkła jest ciężki, a czasem noszę kompa aby podłączyć pod TV XD
  • Odpowiedz
@pawel-wlodkowic na mnie zrobiła bardzo dobre wrażenie. Pewnie gdzieś na YT są jakieś recenzje, jakościowo jak NR 200 w mojej ocenie. Tam jeszcze kwestia RAM, ten procek na AM4 to DDR4. I nie kupuj dysku z serii pro, wystarczy standardowy - ale to już inne wykopki o tym wspominały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chce szybkie SSD żeby gra się szybko wczytywała, bez żadnego buforowania tekstur czy coś tam. Teraz mam 1TB i mało miejsca na gierki.

rzeczywiście, myślałem że każdy Ryzen 7 to już AM5

wkładasz DDR5 do procesora obsługującego ddr4

bequiet 600W z jakimś certyfikatem 80+


@pawel-wlodkowic: Zostaw to, zrobisz sobie chłopie krzywdę i tyle. Nie masz pojęcia co robisz i mam wrażenie że ciężko będzie cię o tym przekonać.
  • Odpowiedz
@pawel-wlodkowic: ale wiesz, że tekstury siedzą w GPU? To czy przeniosą się z ssd (podczas pierwszego ładowania gry) w 0.1s czy 0.2s nie zrobi ci różnicy. Zwłaszcza, że w kcd nie ma loadingów jak w grach bethesdy więc tym bardziej po #!$%@? kupować taki dysk, w tej cenie można już o 4tb myśleć.
A tego bequiet możesz #!$%@?ć na śmietnik jeśli zamierzasz złożyć kompa na 4080. Kup jeszcze dobre zatyczki
  • Odpowiedz