Wpis z mikrobloga

Hej, chciałem zrobić remont poddasza(właśiciwe to zagospodarowanie) i miałem umówioną ekipę że mi to zrobi na wiosnę, tylko że wykosztowałem się na projekt żeby to miało ręce i nogi i było przmyslane itd

No i z tydzień temu dostałem projekt i wysłałem do ekipy do wyceny. Wycene dostałem przedwczoraj i nadal nie moge zebrać szczęki z podłogi. Wycene dostałme w kwotach za prace/pomieszczenia bez metrów ale sobie poprzeliczałem. wiec dam kilka przykładów robót do zrobienia. Czy możecie sie odnieść do tych cen.

Całe poddasze ma 16 x 8,5 m po podłodze ścianki kolankowe 0,3 i 1,1m maksymalna wysokość 2,6m. Poddasze ma przekrój trójkąta tylko sciete wszystki rogi (ściany kolankowe +kawałek płaskiego sufitu na 2,6m)

1. Ścianki z KG ( płyta KG X2 , wygłuszanie wełną, szpachlowanie łączeń) 50 metrów bieżacych(120 kwadratowych), w tym 8 otworów na drzwi

56 tys z materiałem, wyszło mi 430zł na m2(wliczając oczywiscie otwory, i nie odejmujac skosów, czyli metry bieżące x wysokość maksymalna )
2. gipsowanie 19tys
3. gruntowanie 4,5tys + malowanie 21tys + osobno malowanie pasow pionowych róznej szerokości 12 kolorów po kilkadziesiat cm na scianie 42m2 7,5tys
4. łazienka 2,2 x 3,6 + wneka na prysznic 1x1, płytki na 2 ścianach i we wnece,i montarz WC z rozdrabniaczem, amratura
5. cegiełka dekoracyjna + fugowanie bez cegiełki i fugi - 68m2 w tym 4 sciany prostokatne + 3 trójkątne bez narożników 33,5tys wychodzi od 380 do 700zł /m2 ściany - wykonawca na pytanie dlaczego takie rozbieznosci powiedział że liczył po 400 nie uwzględniając trójkątów (no to liczac w ten sposób wyszło mi 77m2 i 435/m2)
6. jakies pierdoły, zdjęcie obecnyh paneli podłogowych na całym poddaszu ~130m2 3,5tys + kontenery na śmieci 3,5tys

W sumie wyszło ponad 160tys netto, ostatnio korzystałem z takich usług w 2017 i zakładałem że dziś bedzie ok 100tys za robociznę. A w 200tys upchnę wszystko z materiałami, klimą, projektem i może braknąc na meble. Co prawda w wycenie są już kleje, sucha zabudowa, przywiezienie tego wszystkiego i wykonanie dość sprawnie (4-5 osób) ale jednak czuje się tak jakbym musiał zakupic sporo wazeliny. A jakby co to jest to wieś pod miastem 50tys mieszkańców.

Czy byłem w ogromnym błedzie czy też takie sa ceny? Najwieksze zaskoczenie to cegiełka dekoracyjna, myslałem że to bedzie do ~350/m2 z materiałem

#budownictwo
  • 4
  • Odpowiedz
@zibizz1: samodzielnie nie jesteś nic w stanie zrobić? Zerwanie starych paneli to nie jest jakaś wielka sztuka.
Ktoś zobaczył projekt i stwierdził że inwestor ma kasę więc próbuje skorzystać z okazji, niestety tak to działa
  • Odpowiedz
  • 1
@KollA: NIe wiem ale jak jesteś w tej połowce roku zrobić to taniej to zapraszam

@2xpapanalepiku Część rzeczy jestem zrobić w stanie sam ale mam inne rzeczy na głowie. Akurat demontaż pdołogi to pierwsze co wykreśliłem. Jak nie znajde czasu to zlece dzieciom. Ostatnio już sam zrobiłem robote i zaoszczedziłem z 15tys ale nie wszystko jestem w stanie no i nie mam kiedy, to najwiekszy problem.
  • Odpowiedz
@zibizz1: jak okolice poznania to mogę poprowadzić robotę znaczy się fizycznie ją robić, ale ludzi nie mam, także albo dasz pomocników, bo masz jakiś sąsiadów co ich znasz, że są spoko i mają czas, albo kwestia poszukania jakiś ogarniętych
  • Odpowiedz