Wpis z mikrobloga

Dobra mircy od naganiaczy z #fotowoltaika i #philipiak i innych takich sprzedawców garnków z #uwagatvn, naciągaczy. #kiciochpyta co to za akcja?

Dzwonili do mnie parę tygodni temu z jakąś ankietą o podróżach, wakacjach: pytania typu gdzie wyjeżdżam, jak często, w ile osób, za ile $$ zazwyczaj itp. Odpowiedziałem na tycg parę pytań, chyba z 5 minut to zajęło przez telefon i później zadzwonili, przedstawili się jako #hoteleo z informacją, że jako jeden z 3 szczęśliwców wygrałem pobyt w hotelu na Kanarach tylko muszę pojechać i się spotkać i pogadać z przedstawicielką, więc się na niedzielę.
#scam czy nie? Co tam będą mi sprzedawać? Obstawiamy?
A może ktoś przerabiał to już?

#wakacje #urlop #wczasy #hotele #wypoczynek

Znany myk oszustów?
  • 5
  • Odpowiedz
@majk3l: Ja bym się spodziewał po prostu wyłudzenia danych osobowych. Podpiszesz nic nie znaczące kwity na nieistniejącą wycieczkę i podasz im pesel, numer dowodu, adres i jeszcze dostarczysz wzór podpisu - czego chcieć więcej?
  • Odpowiedz
@majk3l: Obstawiam, że to takie bardziej wypasione zaproszenie na pokaz cudownych garnków i będzie z Tobą jeszcze 50 takich szczęśliwców. Pewnie, żeby wziąć udział trzeba będzie coś kupić itd.. Natomiast nie wiem na pewno i chętnie się dowiem jak już wrócisz ze spotkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
że jako jeden z 3 szczęśliwców wygrałem pobyt w hotelu na Kanarach


@majk3l: nie no oczywiście pobyt będzie gratis, ale za przelot będzie trzeba zapłacić no tak normalnie 40 koła kosztuje, ale u nas tylko 20k dla wspanialego klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz