Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #redukcja #pytanie

Odchudzam się od 6 kwietnia, wtedy dobra pogoda więc codziennie lub co 2 dzień rower + ujemny bilans więc waga ładnie zeszła.

Ten tydzień teraz zimno więc został tylko ujemny bilans bez jakiegoś wysiłku oprócz dwóch dłuższych spacerów.

I waga stoi.

Co to może znaczyć?
Wiem że waga w zależności może się zmieniać +-2kg, ale jednak mnie to martwi bo chciałbym te 1kg/tydzień utrzymywać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
strike_lucky - #odchudzanie #redukcja #pytanie

Odchudzam się od 6 kwietnia, wtedy do...

źródło: temp_file3800150146535252590

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@strike_lucky: co do roweru to dla mnie rower stacjonarny to game changer, idzie taki fajny za 4 stówy już kupić, jedziesz ciągle tym samym tempem, noc Ci nie straszna i jeszcze możesz sobie jakiś film itp odpalić

gdzie mogę spalic 1k kcal to zawsze jem więcej


@strike_lucky: ile musisz przejechac i w jakim czasie aby tyle spalic? ja nie ufam apka ktore nie sprawdzaja np tetna przy spalaniu kcal xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Mirkovsky: @razdwatrzy55 @Radkovich @Midas6789
dzis waga po toalecie pokazała... 95 kg xd

@razdwatrzy55 no mam strave + garmina, mam tam podany wzrost i wagę.
mam miernik tętna.

podczas jazdy cały czas staram się trzymać min 3 progu tętna, jak jest sporo wzniesień to wchodzi 4 próg, ale rzadko spadam ponizej 3 progu, tylko podczas zjazdu.

co do roweru to dla mnie rower stacjonarny to game changer, idzie taki fajny za 4
strike_lucky - @Mirkovsky: @razdwatrzy55 @Radkovich @Midas6789 
dzis waga po toalecie...

źródło: Screenshot_13

Pobierz
  • Odpowiedz
@strike_lucky: To są wszystkie twoje pomiary? Na podstawie takiego wyrywkowego ważenia się to trudno cokolwiek powiedzieć. Gdybym ja się ważył tak wyrywkowo, to w niektórych momentach mógłbym uznać, że moja waga stoi czy nawet rośnie po +0,5 kg z tygodnia na tydzień, mimo że trend był cały czas spadkowy, a innym razem miałem spadki na wadze po 1 kg z dnia na dzień. To po prostu tak nie działa i musisz
edenmar - @strikelucky: To są wszystkie twoje pomiary? Na podstawie takiego wyrywkowe...

źródło: 7b8abe6ee10440cde68a366d44798e196a70376d5730d5a19c220c541ab158de

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@edenmar: jak mam przyjąć stałą średnią liczbę kalorii jak w jeden dzień nic się nie ruszam poza pracą, a w inny dzień jadę min 50 km na rowerze?

imo to zły pomysł i pierwsze słyszę o czymś takim
  • Odpowiedz
@strike_lucky: Podstawą skutecznej redukcji jest konsekwentne trzymanie się diety, w drugiej kolejności aktywność spontaniczna, a dopiero na trzecim miejscu aktywność treningowa. Owszem, jak sobie przy przejechaniu takich 50 km dorzucisz ekstra małego batonika, to pewnie nic złego się nie stanie i dalej będziesz w deficycie, ale ludzie (i apki) mają tendencję do przeszacowywania kalorii spalanych podczas aktywności treningowej, więc gorzej jeśli traktujesz to jako wyznacznik tego na jaki dodatkowy posiłek możesz
  • Odpowiedz
  • 0
@edenmar: wyznacznikiem tego ile spalam kalorii podczas jazdy rowerem jest po prost głód, czy osłabienie

podczas tej jazdy na 90 km wchłonąłem na pewno więcej niż 1k kcal

wiem, ze kiedy byłem chudszy i miałem lepszą formę to mniej spalałem, bo np na 40-50 km nie potrzebowałem nic dojadać
  • Odpowiedz