Wpis z mikrobloga

myślę o zmienię opon na przyszły sezon. do tej pory jeździłem na Schwable G-One Bite 45mm. Myślałem o czymś trochę bardziej asfaltowym, i zacząłem się przyglądać tej stronie gdzie porównują starty w watach na danych oponach. jako że nie mam pomiaru mocy to jest to dla mnie dość abstrakcyjne pojęcia bo nie mam do czego przyrównać. aktualne opony aktualne lubię bo czuje się na nich jak czołg i wszędzie wjadę. zakładając że wymienię na coś bardziej asfaltowego i bym zyskał te 20W to jak to się przekłada na prędkości na asfalcie i terenie? domyślam się że na asfalcie trochę szybciej a potem na szutrach mniej. jak to wpływa na prędkości? macie jakieś własne porównania stare vs nowe opony i jak to wpłynęło na średnie?

#gravel #rower
mapache - myślę o zmienię opon na przyszły sezon. do tej pory jeździłem na Schwable G...

źródło: image_picker_F3BACD3C-628D-4868-A695-D87F0DD240A2-23198-000015404E9120D8

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mapache: haha, to jest total temat rzeka... ogólnie jak nie jeździsz z pomiarem mocy to...abstrakcja, subiektywne odczucie, raz wiatr w twarz, raz w plecy, raz dobry asfalt i suniesz, raz parchowaty i już gorzej. Dobierz sobie opony na podstawie bieżnika i Twojego % udziału nawierzchni w trasach.. kompromis osiągniesz ciśnieniem powietrza w oponach które możesz sobie doładować gdzieś na trasie rekreacyjnej jeśli o tym mowa. jeśli robię las głównie - spuszczam
  • Odpowiedz
  • 0
@ShpxLbh: czyli wniosek taki by pozostać przy takich jak mam i bawić się ciśnieniem (co też robię przed jazdą zawsze zależnie od terenu jaki będzie). powiedziałbym że częściej mi się zdarza po drogach gruntowych jeździć niż szutrach a co dopiero premium szutrach
  • Odpowiedz
@mapache: J.w., za dużo zmiennych i zbyt małe różnice żeby po samych średnich uznać że coś zawdzięczasz akurat zmianie opon a wszelkie subiektywne opinie to gówno. Ale ogólnie w skrócie to zazwyczaj są to oszczędzone jakieś minuty na 100km. Opory toczenia to może z 10% wszystkich strat energii w kolarstwie a ty walczysz o ułamki tego. Jak czytam opinie zachwyconych ludzi którym zmiana opon na inne prawie takie same czy kół
  • Odpowiedz
@Kulawy_Lis: już w okolicach 25 kmh czuję różnicę, trzymanie 30 jest wymagające ale nie trudne. Ważę 94 kg to też sporo. Natomiast w terenie gryzą niesamowicie, kupiłem je ze względu na amatorskie starty w ultra :] Jakby czas się dla mnie nie liczy, tylko przyjemniejsza jazda.
  • Odpowiedz