Wpis z mikrobloga

#wojna
Na miejscu ukrainy serio dogadałbym się z polską i ściągał dezerterów bo dosłownie w polsce ukraińców w wieku poborowym można spotkać na każdym kroku wiadomo że by to obciążyło polską policję i wojsko ale lepiej dla nas jakby wysyłali ukraińców niż polaków bo i tak kogoś muszą wysłać.

Problem z obecną sytuacją jest taki, że rosja się cały czas wzmacnia więc o ile rok temu moim zdaniem można było negocjować traktat pokojowy tak teraz rosja się nie zgodzi. Nie zgodzi bo wiedzą że jeszcze rok max 2 lata i sobie wezmą cały kraj.
  • 44
  • 0
Nie dość że tu pracują a na nie są na socjalu to jeszcze znaleźli tu schronienie przed wojną.


@zolw_czerwonolicy: Masz błędny obraz tego co się dzieje imo i mówisz o kobietach a nie dezerterach. Na ukranie jest bardzo duża korupcja i wiele ukraińców załatwiło sobie lewą niezdolność do walki, u mojej matki w kołchozie masz na przykład ukraińca który ma papiery, że jest prawie niewidomy co jest oczywiście kłamstwem.

Dezerterzy to
@Dziadekwnuczek: Tak i w dniu wybuchu została również zamknięta granica Ukraińska.
Mowa o Polakach którzy będą się znajdować w Niemczech jeśli wybuchnie u nas wojna.
Analogicznie teraz mowa o Ukraińcach którzy aktualnie mieszkają w Polsce.
  • 0
@Luqart:

Tak i w dniu wybuchu została również zamknięta granica Ukraińska.

Tak została zamknięta, że wystarczyło dać kilka tysięcy euro łapówki i przechodziłeś i takim sposobem uciekło conajmniej 300 tysięcy ukraińców których widać teraz w każdym mieście wojewódzkim.

Na ukrainie odbyła się farsa bo miałeś:
- prawdziwych patriotów ktorzy przyjeżdżali nawet z innych krajów by walczyć
- biedaków którzy zostali siłą włączeni do wojska bo nie mieli na łapówkę
- ukraińską
  • 1
Zresztą niedawno był wykop, że w gdańsku znaleziono ukrainkę która podrabiała polskie dokumenty dla ukraińców a takich grup u nas jest pewnie masa. Jeżdzą sobie w polsce na fałszywych papierach, mają fałszywe karty pobytu i tak dalej i tak dalej.
  • 1
@In-Cel: Wiem, że jak ktoś miał niepełnosprawność stwierdzoną która uniemożliwiała walkę to nie był brany do woja, i dlatego załęski chciał zrobić ponowny pobór czyt brać znowu na komisję tych rzekomo niepełnosprawnych ale nie wypaliło. Ale czy mogli wyjechać to nie wiem.

Dla bogatego ukraińca sprawa jest prosta. Mogłeś sobie załatwić niepełnosprawność odpowiednik kategorii E, później mogłeś na granicy opłacić sobie przejście a później w polsce albo jedziesz na lewych papierach
  • 1
@In-Cel: Jak cię ten temat interesuje to warto pogooglować bo raz na jakiś czas pojawiają się artykuły jak te:
https://tvn24.pl/swiat/ukraina-sbu-zatrzymala-czlonkow-komisji-lekarskiej-organizujacych-podlegajacym-mobilizacji-nielegalne-wyjazdy-za-granice-st7407789

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała kilka grup osób, które za łapówkę organizowały nielegalne wyjazdy za granicę, fałszowały zaświadczenia o niezdolności do służby czy wydawały legitymacje studenckie, chroniące przed mobilizacją w Ukrainie, ogłoszonej po rosyjskiej inwazji. Łapówki wynosiły od tysiąca do ośmiu tysięcy dolarów.
@janciopan: Co do podatków to jak przekroczy 51% dni w roku żyjąc w Polsce to urząd się o nią upomni :)
Co jak co, ale ściąganie podatków ze zwykłych obywateli naszym urzędom idzie sprawnie. Co innego z wielkich firm.
  • 1
Ale tak czytając różne artykuły to wynika, że mając około 10 tysięcy dolarów czyli 40 tysięcy złotych można było uciec z ukrainy dlatego uciekło tak dużo według różnych rachunków od 300 do 700 tysiecy dezerterów

ukraińcy informatycy, księgowi, przedsiębiorcy, korposzczury i tak dalej. Siłą to zaciągali jakiś rodionów z pipzdówy odpowiednik przegrywa z podlasia.

Korupcja na ukranie to był temat tabu teraz na szczęście się już o tym coraz bardziej otwarcie gada.
  • 2
@neurotiCat: tylko właśnie to są dekle bo jeśli dezerterzy pouciekali w takich ilościach to ukraina się nie utrzyma i polska stanie się krajem frontowym a wtedy ci ukraińcy spierdzielą dalej na zachód a z tymi ukraińcami też miliony polaków :) Już teraz widać, że część ukraińców wyjechało do niemiec chociażby dlatego niemcy uszczelniają granicę polsko-niemiecką.
  • 1
@neurotiCat: W polskiej propagańdzie uchodźcy to były biedne osoby a w praktyce to była wyższa klasa średnia. Matka pracuje z ukraińcami a oni mówią że u siebie to byli na przykład księgowymi i mieli czasami kilka nieruchomości.

To jest to samo co się stanie jak u nas wybuchnie wojna, uciekną ci których na to będzie stać a reszta zostanie bo będzie musiała plus oczywiście jakaś grupa patriotów których każde państwo ma.
@janciopan: No właśnie ja tej ich logiki nie rozumiem, bo z jednej strony oni prą do tego by walczyć z ruskimi bez względu na koszty, a z drugiej jak tylko pada jakieś hasło żeby dezerterów odesłać na Ukrainę, bo brakuje żołnierzy to nagle nie, tak nie wolno, przecież oni chcą żyć. Czasem mam wrażenie, że oni by chętniej na Ukrainę wysłali polskich żołnierzy, niż ukraińskich dezerterów xD
  • 1
bo z jednej strony oni prą do tego by walczyć z ruskimi bez względu na koszty, a z drugiej jak tylko pada jakieś hasło żeby dezerterów odesłać na Ukrainę, bo brakuje żołnierzy to nagle nie, tak nie wolno, przecież oni chcą żyć.


@neurotiCat: Bo jest duża korupcja i ludzie z kasą dbają o swoje interesy i robią wszystko by ich nie ściągnęli.

Z drugiej strony masz typowego rodiona który walczy już