Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak się pozbyć kompleksu urodzenia się Polakiem? Czuje się gorszy np. w porównaniu do takich Niemców, Francuzów, Holendrów (czy nawet Skandynawów), itd. Postrzeganie zachodnich ludzi zawsze było jako lepszych, bogatych, zorganizowanych, inteligentnych, to oni zawsze kreowali trendy, rozwijali technologie, tworzyli historie, tworzyli kulture, znają się na sztuce, kulturalni, no generalnie potomkowie ludzi którzy coś osiągneli i żyją w krajach które mogą się czymś szczycić. Ja nie czuje przywiązania do Polski, a wręcz nienawidze swojego pochodzenia. Pokolenie ludzi którzy nic nie osiągneli a szczytem ambicji jest chlanie co weekend. Nasza historia to same porażki i konflikty wewnętrzne. Nikogo nie ciągnie do Polski, każdy uderza na zachód bo tam jest cywilizacja. To ich ludzie osiągają sukcesy, są ambitni i rozkręcają biznesy. My jesteśmy z reguły jako tania siła robocza :/




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak się pozbyć kompleksu urodzenia się Polaki...

źródło: 5cd1112270d44630464f77aa710f7c9956785c58fb046006fe3ba70a96eef99b

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Najlepiej to pomieszkać na zachodzie i zobaczyć ile rzeczy tam nie domaga. Po tym większość Polaków zwykle stwierdza "myślałem, ze Polska jest beznadziejna, jestem w szoku, że gdzie indziej nie jest dużo lepiej jeśli w ogóle".

Poza tym co mi tu farmazonisz, że Polacy nic nigdy nie osiągnęli. Nie wiem, lwowska szkoła matematyczna, Polacy w OpenAI, Tomek Czajka który dźwiga na swoich barkach Spacex ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Wystarczy zamieszkać w jednym z większych miast Polski, skończyć sensowny kierunek studiów, pracować za godziwą płacę i cieszyć się z osiągnięć. Nie ma potrzeby porównywać się do innych narodów - każdy ma swoje wartości i wkład w świat. Ważne jest, żebyś po prostu znalazł swoje miejsce w tym naszym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: lata propagandy, wtłaczania ojkofobii i oto efekt. Pracowałem i żyłem między ludźmi zachodu, Skandynawia czy Niemcy (branża technologiczna). To tacy sami ludzie jak my, często w wielu aspektach jesteśmy nawet lepsi, naprawdę nie masz się czego wstydzić. Już pomijam fakt, że za 50 lat tych krajów jak i narodów nie poznasz.
  • Odpowiedz
@pymbelak:

Na mocy podpisanego 11 grudnia 1618 roku rozejmu państwo polsko-litewskie osiągnęło największe w swoich dziejach terytorium.

Nie licząc krótkiego okresu stabilizacji i zahamowania procesów decentralizacyjnych za panowania Pepina Małego i Karola Wielkiego, rozwój stosunków feudalnych postępował w Europie Zachodniej właściwie nieprzerwanie do XII stulecia, kiedy można datować pierwociny nowożytnego państwa biurokratycznego.


Zdobycie Moskwy - 1610 rok.

Schyłek feudalizmu - XII wiek.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: musisz lookmaxać i się rozwijać, wtedy będziesz ich moggować, pomieszkaj w innych krajach, pokręć się z Niemkami, Francuzkami, Holenderkami to ci się lepiej zrobi, a jak nie to są to twoje osobiste problemy, a nie narodowościowe, ewentualnie popatrz się na Arabów jak ich (tubylców) nie szanują to wtedy też może ci przejdzie szacunek do nich i kompleksy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Pomieszkałem trochę na tym mitycznym zachodzie, tobie również polecam to najlepiej leczy z "ale ta Polska chuyowa". Nie mówię, że nagle jesteśmy numerem 1 z krajów do życia, ale na pewno jak popytasz też innych co wrócili w ostatnich latach to potwierdzą, że jednak tak fatalnie u nas nie jest. Do tego jesteśmy dość ogarniętym społeczeństwem, które przez ostatnie 10-15 trochę postawiło ten kraj na nogi i jakiś tam wkład
  • Odpowiedz
ak się pozbyć kompleksu urodzenia się Polakiem? Czuje się gorszy np. w porównaniu do takich Niemców, Francuzów, Holendrów (czy nawet Skandynawów), itd


@mirko_anonim: zmien prace, wez kredyt

Ucz sie jezykow, ucz sie generalnie. Poglebiaj wiedze w swoim fachu, idz do gory

Zarób, względnie odziedzicz małą fortunkę.

Znajdz sobie kobietę, która będzie w ciebie zapatrzona jak w obrazek.

Przestan oceniac swoją wartosc przez pryzmat tego, co tobie sie wydaje ze inni pomyslą.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Wyprowadż się z Polski. Jak już nie będziesz musiał codziennie patrzeć na te kartoflane mordy z których połowa zdarza się być podstrzykiwana botoksem i nie będziesz musiał się zastanawiać dlaczego jak np likwidują tajemnicę bankową to jest cisza, a jak tvn nie dostaje przedłużenia koncesji to ludzie wychodzą na ulice to kompleks przejdzie.

Out of sight, out of mind.

  • Odpowiedz
Wyprowadż się z Polski


@mirko_anonim: dokladnie, najlepszy sposob to pomieszkac w tym slynnym zachodnim kraju, popatrzec na te ciapate ryje, poprzebywac z tymi kundlami, a kompleks moment minie. z minusow - grozi megalomania
  • Odpowiedz