Wpis z mikrobloga

A teraz tak serio, co myślicie o reitach? Nie mówię tutaj o tych gównach z dywidendą 15% co spadają od 20 lat, ale załóżmy Realty Income. Na giełdzie chyba ponad 30 lat, cały czas bez przerwy wypłacają dużą dywidendę w skali roku od 5-6%, zależy od ceny akcji. Wypłata jest co miesiąc, co jest bardzo przyjemne dla inwestorów, dlatego hamburgery ją tak lubią i się nie dziwię. Miałem to kupione jakiś czas temu, zgarnąłem jedną dywidendę, zrobiłem pare % zysku i ojebfalem na górce cudem, później się zaczęło sypać aż do teraz. Muszę przyznać, że miło by było co miesiąc dostawać kaskę na konto.

Inwestują w komercyjne nieruchomości, mają niezmiennie 98-99% obłożenia, umowy długoterminowe. Aktualnie wszystkie reity spadają przez brak obniżek stóp procentowych i widmo wydłużenia się tego okresu do ich obniżenia. Ktoś ma jakieś spostrzeżenia i się podzieli? Mogłoby się wydawać, że jeśli nie jakaś wojna i stopy procentowe wrócą do normy, to powinno dalej ślamazarnie sobie rosnąć. #realtyincome

#gielda
Jamniki2 - A teraz tak serio, co myślicie o reitach? Nie mówię tutaj o tych gównach z...

źródło: Obrazek

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@nimamkolan: A no właśnie jak się tak spojrzy na to, to trochę zbyt pięknie to wyglada, aby było prawdziwe. Przy kupnie za 200 k zł masz tysiaka miesięcznie zysku xD + jest fajny dołek, jak przejrzy się historie wykresu spadać zaczęło w sumie przez stopy procentowe, jak każdy inny reit, a mu bankructwo nie grodzi
  • Odpowiedz
@Jamniki2:
Zainteresowałem się jakiś czas temu. Jedyny problem jaki widzę to perspektywy rozwoju w danym sektorze nieruchomosci. Czy będzie więcej sklepów potrzebnych? Czy konsumenci będą mieć sentyment do danych usług itp. Stopy procentowe w końcu albo zaczną spadać, albo stanie się to nowa normalnością i trzeba będzie to wliczać w zyski i straty. Póki co wpakowałem prawie 50% oszczędności w reity amerykanskie. Zobaczymy jak będzie w długim terminie

Jak odliczysz 15%
  • Odpowiedz
@Jamniki2: jak przetrwali wielki krzys nieruchomości to już nic ich nie ruszy. do tego po obniżce stóp szeroki rynek reitów odbije będzie wzrost na kursie też

nie użerasz sie z lokatorami, nie masz przestojów, remontów. minusów brak
  • Odpowiedz
  • 0
@3k1m: Właśnie w tej spółce fajne jest to, że oni inwestują również poza USA, Anglia - 241 nieruchomosci, Francja - 28, Włochy - 30 , Hiszpania - 90, nawet #!$%@? na Alasce xD ale fakt faktem najwiecej usa
  • Odpowiedz
  • 0
@nimamkolan: Jakby czlowiek mial pewność, ze kurs się utrzyma albo będzie rósł chociaż 1-5 procent rocznie to mozna oszczędności życia tam ładować i z dywidendy żyć xD
  • Odpowiedz
@Jamniki2:
Btw to myślę, że industrialny sektor może być dobrym wyborem. STAG lub prologis, jako że usa teraz chcą stawiać na wieksza niezależność. A może nie
  • Odpowiedz