Wpis z mikrobloga

#programista15k

Mam pytanie dotyczące zmian w tym samym module, funkcjonalności czy jakiejkolwiek wspólnej "jednostce" kodu.
Jestem w projekcie z innym kolegą i wyszło, że mamy tickety na zrobienie funkcjonalności, które będą pisane w jednym pakiecie coś w stylu: on ma wysyłkę paczki do krajów UE, a ja poza UE i wymagania są inne. Jest to porozbijane, ale wrzucamy kod i #!$%@? mać #!$%@? merge conflicty rozwiązuję potem pół dnia. A potem on coś zrefaktoryzuje i znowu w koło Macieju.

Powoduje to paraliż i pytanie jak to można rozwiązać, czy jest jakieś wyjście wynikające z warsztatu programistycznego czy trzeba powiedzieć managementowi, że się nie da tego robić równolegle i #!$%@??
  • 5
  • Odpowiedz
@rolling_stone_with_no_hope: Siadacie, zmużdżacie się co trzeba zrobić i jak to ogarnąć: jakie API, jakie zmiany będą potrzebne itp itd. Oczywiście z grubsza bo pewnie i tak czegoś nie przewidzicie. Potem dzielicie to na jak najmniejsze taski, które jak najmniej kolidują ze sobą. Potem tworzycie branch z głównej gałęzi nazwijmy go ficzer/AiB. Z tego brancha robicie kolejne brancze ficzer/A oraz ficzer/B. Zaczynacie robotę w ten sposób, że jedna osoba wrzuca
  • Odpowiedz