Wpis z mikrobloga

@r5678: W słowie rodzic jest też nacisk na to, że może być ze związku 2 rodziców zrodzony potomek. Czyli z właściciela psa i właścicielki psa nie zrodzi się pies i nie będą jego rodzicami.
Słowo parent nie do końca odpowiada polskiemu rodzic bo jest dużo szersze, np. parenting to wychowanie a w j. polskim nie ma odpowiednika, byłoby rodzenie więc nie możesz tego bezpośrednio odnieść.
A skąd wiesz że jego rodzice go w ogóle kochają? Żyją jeszcze?


@dr3vil: z żoną widziałem się ostatnio rano i mówiła pieskowi i mi że nas kocha, więc mam pewność (ʘʘ)
@Sitwa: Jeśli chcielibyśmy się spierać na semantykę to ojciec również jest rodzicem a nie rodzi. Prędzej można określić właściciela psa jako jego rodzic, niż samego psa jako dziecko.
@Worm91: Rodzic oznacza jednego z rodziców czyli z tych co zostało zrodzone dziecko. Z pojedynczego rodzica nie może zostać zrodzone dziecko. Matka może dziecko urodzić ale to semantycznie inny ciąg znaczeniowy.
@Sitwa Od rana przez kilka godzin toczyć dyskusję na taki gównotemat to serio trzeba być ( ͡º ͜ʖ͡º)
Większość posiadaczy zwierząt, w tym moi rodzice, w żartach mówi o swoich zwierzętach jak o dzieciach. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z hurr durr oficjalnej definicji. Jedynym którym to przeszkadza i płaczą o upadku cywilizacji to takie cyniczne, wielce dorosłe wykopki. No fun allowed ¯_(ツ)_/¯
L3gion - @Sitwa Od rana przez kilka godzin toczyć dyskusję na taki gównotemat to seri...

źródło: temp_file7641964934661959089

Pobierz
@L3gion: Ale to Wy mi odpowiadacie XD. OP napisał publicznego posta, ja napisałem swoje zdanie i odpowiadam tylko jak ktoś do mnie napisze. Czy ja wam czegoś mogę zabronić? Oczywiście, że nie! Czy mogę wyrazić swoje zdanie? Oczywiście, że tak! Sam miałem psa i mam teraz kota i różnie go nazywam i się z nim bawię. Ale jeśli nie nazywanie psa dzieckiem to dla Ciebie synonim braku zabawy to chyba mamy
@Misiopysioo: Adopcja nie ma znaczenia przy definicji rodzica, bo to uznanie dziecka innych ludzi za własne. Jak chcesz się teraz sprzeczać czy pies ma takie same prawa jak dziecko to nie ma więc z definicji nie podchodzi pod adopcję.