Wpis z mikrobloga

Jak se wracam z uczelni to jest taki odcinek po wsiach że jedzie się kilka km prawie cały czas z gorki XD Można przejechać cały wachlując między żeglowaniem na luzie i zjazdem na biegu.
Pod koniec zjeżdżania temp silnika zdąży spadać do ~75 stopni :p

#motoryzacja
  • 17
  • Odpowiedz
Jak zjeżdża na biegu to silnik nie spala nic mieszanki więc się wychładza


@MakaronowyStwor: i termostat powinien się zamknąć, przestać puszczać wodę na chłodnicę i utrzymać temperaturę te 90 stopni na małym obiegi przy silniku

coś spartolone albo jakaś tam "nietypowa konstrukcja"

aaaa, nieeee., czekaj... jeżeli w ogóle nie ma spalania to jakby zupełnie był wyłączony więc w sumie chyba wszystko prawidłowo
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Jakby puszczał na chłodnice to by się do 40 wychłodził xd
Nic nie jest spartolone, jeśli nie spala mieszanki bo zjeżdża na biegu to siłą rzeczy trochę wystygnie od otoczenia, przepływu powietrza, dokładnie tak samo jak po zgaszeniu.
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: Też jestem zdania, że masz jakiś problem z termostatem. Szczególnie, że wskazania na cyferblacie są kompensowane, żeby nie było widać małych wachnięć, wskazówka stoi sztucznie "sztywno".
Szczególnie, że zdaje się masz wtrysk warstwowy, więc mieszanka spala się w podwyższonej temperaturze.

Co do żeglowania - miałem wątpliwą przyjemność pojeździć nową Sportage - ten tryb, który gasi silnik zupełnie z dupy mnie przeraża.
  • Odpowiedz