Wpis z mikrobloga

@amozetoostatniraz osoby, które dowiadują się że mają raka z przerzutami są kierowani na badania, histopatologie z terminem za 3 miesiące xD Tak jest w wawie. Więc wielu nie jest w stanie doczekać badania. Co Ty, z choinki się urwałeś, nie znasz realiów polskiej medycyny? Już dawno zmieniono kierunek. Od dawna nie jest to „służba zdrowia”, lecz „system ochrony zdrowia”. W książkach do medycyny nie ma info przy danej chorobie jak wyleczyć pacjenta,
@amozetoostatniraz idź prywatnie, najlepiej do onkologa chirurga, który się specjalizuje w takich sprawach. Ja miałem czarny pieprzyk na łydce, dermatolog (wizyta prywatna) powiedziała, że to nic niebezpiecznego, ale żeby w miarę możliwości usunąć na wszelki wypadek. Po kilku dniach poszedłem (prywatnie) do onkologa chirurga na usunięcie i od razu powiedział, że to najprawdopodobniej czerniak. No i miał rację, ale dzięki szybkiemu działaniu skończyło się na dwóch zabiegach trwających łącznie kilkanaście minut, bo
@amozetoostatniraz zapewne to nic wielkiego, ja natomiast w każdym takim przypadku zalecam jak najszybsze działanie. U mnie żona zauważyła znacznie wcześniej ten pieprzyk, który był w sumie ciemniejszy może od innych, ale nic szczególnego. Potem zmienił się naprawdę błyskawicznie.