Wpis z mikrobloga

#zalesie #bieganie #biegajzwykopem
Człowiek stary a głupi.
Po wielu latach kompletnego braku biegania postanowiłem iść pobiegać. Garmin podrzucił wyzwanie na 5km, więc mądry ja postanowiłem biec na pierwszy raz 5km.
Nogi cośtam bolały ale dało się biec jakoś.
I to już prawie dwa miesiące, jak przy każdym biegu dosłownie paru minutach ból wraca, piszczeli, goleni, zwał jak zwał.
Więc od powrotu do biegania mój najlepszy wyniki to ten z pierwszego dnia... XD
  • 8
  • Odpowiedz
@Black_Raven Jak często biegasz? Może się przeciążasz?
@Sylwester_Zwalon: Ja się nigdy nie rozgrzewam ani przed biegiem, ani nie rozciągam po, i obecnie żadnych splintsów nie mam już od dawna.
Ale obecnie biegam raz na 3 dni jako aktywność fizayczna pomiędzy siłownią.
Za to kiedyś, jak biegałem codziennie, to zdarzało się, że występowały splintsy i trzeba było sobie robić przerwę na tydzień od biegania. Może w przypadku opa właśnie częstotliwość biegania jest
  • Odpowiedz
  • 0
@bary94pl teraz próbowałem 3 razy w tygodniu ale ból mnie demotywuje więc miałem już półtora tygodnia przerwy, teraz zrobię kolejny. Musi chociaż trochę mi przejść bo nie jestem w stanie utrzymać z bólu nawet 5 minut biegu...
  • Odpowiedz
@Black_Raven:
Nie no kurcze, no to 3 razy w tygodniu to raczej taka odpowiednia ilość by nie przeciążać nóg, więc to raczej nie od tego.
No niestety znam ten ból. Bywały dni, że po organizmie czułem, że jestem w stanie danego dnia biec życiówkę, a nogi po kilometrze sprawiały że chciało się wyć z bólu i trzeba było odpuścić.
Ciężko jakąś dobrą radę mi znaleźć co zrobić, u mnie te bóle
  • Odpowiedz
  • 0
@bary94pl póki co zwolnie trochę do 1x w tygodniu, może za mała przerwa. Jednak to się utrzymuje od tego pierwszego biegu. Wychodzi na to że na początek było za dużo, za szybko itd
  • Odpowiedz
@Black_Raven: jak najbardziej może tak być. Jak napisałem, u mnie gdy byłem grubszy w czasach szkolnych, to te bóle występowały nawet przy lekko szybszym marszu, i nigdy nie mogłem nadążyć za kolegą jak zaspaliśmy na lekcje xD
  • Odpowiedz