Wpis z mikrobloga

Cześć! Robię drzwi do piwnicy z płyt osb 12 mm z tym że mam ją w dwóch częściach po 90cm x 90 cm. Czym mógłbym je połączyć ? Wystarczą zwykle płaskowniki i podłożenie z drugiej strony krótkiego profilu żeby wkręty miały się na czym trzymać ? Co polecacie ? Drzwi mają być w sumie zwykłą prowizorką, nie muszą być super pancerne.

#remontujzwykopem #budownictwo #majsterkowanie #diy
  • 10
@Mddzms99: bez sensu. Daj przez całą długość wysokości ze 4 łaty i kręć je wkrętami od strony płyty. A jak nie ma być wkrętów, bo ktoś odkręci, to wierć na wylot i śruby zamkowe.
  • 0
@Jarek_P: Chyba tak właśnie zrobie. Czy może spróbować na grubszej płycie 16 mm czy 18 mm ? Chociaz z drugiej strony nie wiem czy taka grubsza płyta nie będzie zbyt ciężka na drewniany filar, do którego chce przymonotowac zawiasy.
@Mddzms99: no łaty drewniane np 3na5cm, ewentualnie deski. Fajnie by by ło np skręcić z nich ramę dookoła tej płyty i dać w śrobek jedną skośnie. Ujowo, że z dwóch kawałków to robisz ogólnie.
Czy może spróbować na grubszej płycie 16 mm czy 18 mm ?


@Mddzms99: moim zdaniem nie ma sensu. Taka płyta będzie sporo droższa, a nadal drzwi składające się tylko z płyty będą kiepskie konstrukcyjnie. Rama z desek/kantówki z nabitą cieńszą płytą będzie lepsza.
  • 0
@Smarek37: Noo wiem wiem, niestety nie mam możliwości przewiezienia jej w całości. Ewentualnie dotnę kawałek 120x90 a drugi zrobie 60x90. 120 to największy kawał płyty który moge przewieźć autem