Wpis z mikrobloga

Cześć,
Odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc wybrzeża Pacyfiku w Meksyku, które znajduje się w okolicach Puerto Escondido, w stanie Oaxaca. Surferom nie trzeba tego miejsca przedstawiać, bo plaża Zicatela jest jedną z najsłynniejszych, gdzie jesienią fale dochodzą do 10 metrów. Co ciekawe, nie jest to absolutnie miejsce oblegane przez turystów, ponieważ lot z Europy z przesiadką z stolicy wielu odstrasza, więc głównie spotkać tu można Amerykanów, Kanadyjczyków i lokalsów.
Wielkie plaże za Puerto Escondido to miejsce, gdzie wielkie żółwie karetta składają jaja, a w wykluciu się młodych pomagają dość licznie miejscowi, z którymi można za niewielką opłatą wypuszczać żółwie. Na początku roku wypada sezon migracji wielorybów, które pojawiają się w zatoce La Escondida z towarzyszącymi im delfinami. Słowem jest co robić, co oglądać. Na tym wybrzeżu nakręciliśmy jeden z odcinków na kanale.
Zapraszam do tego znaleziska

Polecam obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli interesują Cię nasze treści.

#meksyk #zolwie #wieloryby #delfiny #pacyfik #natura #ocean #podroze
SzaloneWalizki - Cześć, 
Odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc wybrzeża Pacyf...

źródło: DSC00753

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
Jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Eksyky w których byłem. Surferski klimat, nocleg w domkach na wysokości palm, wypoczynek na hamaczkach... bajka.
  • Odpowiedz