Wpis z mikrobloga

Mam 33 lata i 15 lat stażu pracy i nie chce mi się już pracować i chodzić do pracy.

A tu jeszcze 32 lata pracy - o ile nie przedłużą wieku emerytalnego xd

Czyli łącznie będę pracował prawie 50 lat xd ja p....

Nie rozumiem ludzi którzy żyją tylko pracą

Chyba że wcześniej kipne
#zycie #praca
  • 16
  • Odpowiedz
nie chce mi się już pracować i chodzić do pracy


@kopek: co za zbieg okoliczności. Mi też się nie chce chodzić do pracy.

Tylko że ja lubię pracować z moim hobby, przez to robotę zmieniam max co 3 lata, bo inaczej zanudzę się na śmierć.
  • Odpowiedz
@kopek zawsze mnie bawi jak ktoś przestanie pracować gdy osiągnie wiek emerytalny i jak ludzie się ekscytują bo hurr podnoszą wiek emerytalny, nie chcemy pracować do śmierci durr.
Emerytury za 30 lat będą tak głodowe, że i tak wszyscy będą musieli dalej pracować żeby dorobić sobie na przeżycie. To czy wiek emerytalny będzie 60, 65 czy 67 dużej różnicy nie zrobi.
  • Odpowiedz
@kopek: Ja jeszcze przed 40tką stwierdziłem, że #!$%@?ę i obciąłem swoje godziny roboty, z czegoś tam zrezygnowałem. Chodzi o to, żeby króliczka gonić a nie złapać. O ile w ogóle możliwe, żeby powiedzieć sobie - mam już tyle, że więcej nie potrzebuję
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: a dodatkowo, z tego co się na oglądałem w życiu, warto na emeryturze nadal pracować, choćby na cześć etatu. Przejście z trybu "pracuję 8 godzin 5 dni w tygodniu" do "nie pracuję wcale" wydaje się sprawiać, że ludzi szybko opuszczają siły fizyczne i umysłowe.

Wystarczy popatrzeć na użytkowników, którzy neetują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzalonyOgorek: To jest coś o czym ja często myślę. Moja mama była osobą na stanowisku kierowniczym, częste wyjazdy, rozwiązywanie problemów, mnóstwo ludzi przewijało się w jej życiu, ciągle coś się działo.
Jakieś 8 lat temu przeszła na emeryturę i od tamtej pory to nie jest ta sama osoba, ciągle znudzona, ciągle wydzwania do rodziny, nie ma co ze sobą zrobić, jak przychodzi wiosna to pół dnia spędza na działce, w okresie
  • Odpowiedz
@kopek: Jak praca w miarę spoko i jest z kim pogadać w zespole to można pracować. W perspektywie następnych 5 lat dojdzie do pracy 4 dniowej lub nawet 3 dniowej. Także wtedy to aż się z przyjemnością będzie szło porobić na tego prywaciarza, bo ileż to można grać w przemielone gry AAA ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kopek bawi mnie to, że ktoś się łudzi, że po przekroczeniu wieku emerytalnego skończy pracować i będzie mógł spokojnie żyć z samej emerytury, zwłaszcza oburzenie w kontekście ewentualnego podwyższenia wieku emerytalnego.
Nawet jak nie podwyższą to i tak będziesz musiał zachrzaniać dalej, żeby mieć z czego żyć.
Lepiej przygotować się na to teraz, a nie potem chlip pani redaktur czterdzieści lat przepracowałem i mam 1000 zł emerytury jak za to wyżyć jak
  • Odpowiedz