Wpis z mikrobloga

  • 0
@DEWASTATOR_TM: zapomniałem dodać ,że mam Radeona i DLSS jest przez to niedostępny. Mam dostępne tylko trzy opcje : TAUU , FSR i coś tam było na x , chyba XEX czy coś takiego.
  • Odpowiedz
Mam dostępne tylko trzy opcje : TAUU , FSR i coś tam było na x , chyba XEX czy coś takiego.


@Edenes: FSR i XeSS to skalowanie z niższej rozdzielczości. TAAU najprawdopodobniej to nie jest skalowanie z niższej rozdzielczości, tylko natywna z antyaliasingiem TAA. Każda z tych opcji rozmywa obraz w ruchu, najlepsze efekty powinno dać TAAU, ale będzię trochę mniej FPS. Najlepiej sam przetestuj, różnice będą głównie w ruchu.

W
  • Odpowiedz
  • 0
@dulux23: zapomniałem zapytać jeszcze o jedną rzecz. Jeżeli ustawię sobie na DX12 tą opcję antyaliasingu TAAU to czy jest wtedy sens włączać tą opcję pod spodem czyli "wyostrzanie"?
  • Odpowiedz
zapomniałem zapytać jeszcze o jedną rzecz. Jeżeli ustawię sobie na DX12 tą opcję antyaliasingu TAAU to czy jest wtedy sens włączać tą opcję pod spodem czyli "wyostrzanie"?


@Edenes: Ja bym dał lekkie wyostrzanie, bo ten rodzaj antyaliasingu bardzo wygładza obraz i zmniejsza szczegółowość, ale najlepiej sam porównaj i oceń czy warto
  • Odpowiedz
  • 0
@dulux23: raczej nie wyłączać w ogóle antyaliasingu? Gdzieś czytałem artykuł ,że lepiej wybrać sobie jeden z tych trzech dostępnych rodzajów antyaliasingu ze względu na poszarapne krawędzie
  • Odpowiedz
@Edenes: Bez będzie wyglądać dużo gorzej w większości przypadków. Chyba, że w rozdzielczości 4K, to tam poszarpane krawędzie mogą nie być tak widoczne. Zamiast antyaliasingu można też zrobić coś takiego, że np. jak masz monitor 1080p to w grze ustawiasz rozdzielczość 1440p albo 4K, czyli wyższą od monitora, ale do tego trzeba mieć duży zapas wydajności.
  • Odpowiedz
  • 0
@dulux23: dzięki wielkie za rady. Wszystko sobie już poustawiałem .Zmieniłem też odległość kamery bo była za blisko. Mam tylko wrażenie ,że jak podświetlam sobie przedmioty do zebrania to te podświetlenie trwa wyraźnie krócej niż w starej wersji Wiedźmina 3 przez co trzeba nim częściej spamować. Też tak masz?
  • Odpowiedz
@Edenes: Grałem w obie wersje i nie zwróciłem na to uwagi, ale u mnie też podświetlenie od razu znika po puszczeniu przycisku, nie pamiętam czy było inaczej kiedyś
  • Odpowiedz
  • 0
@dulux23: właśnie w starej wersji dłużej się świeciły te skrzynki z przedmiotami. Dziwne. Trochę pozmieniało się w mechanice. Umiejętności smakosz nie ma sensu już kupować bo liczba hp wolniej się regeneruje niż wcześniej.
  • Odpowiedz