Wpis z mikrobloga

Jadę sobie wczoraj regionalnym pociągiem, a tam ku mojemu zaskoczeniu, ukazała się taka tabliczka. Najlepsze jest to, że pod nią siedział Afrykańczyk. Niestety nie miałam jaj zrobić zdjęcia razem z nim (w sumie ich nie posiadam :P, więc mnie to tłumaczy)

Tytuł grzmi - Czarny dzień dla gapowicza Gdyby jednak pokusić się o bezpośrednie tłumaczenie, to wyjdzie nam Czarny dzień dla czarnego kierowcy i 40 euro kary. Jednak w DE ciężko być gapowiczem, bo jeśli nie możesz kupić biletu, to zawsze można go kupić u kontrolera. Nie wiem co trzeba zrobić by dostać taki bilet, chyba samemu o niego poprosić, być pijanym :). Pewnie lepiej znają się na tym Ci co często na gapę jeżdżą :P

#dyplomacja #rasizm #zdjecia #niemcy #czarnyhumor
źródło: comment_n0OTl2jDJVzq51aTVEzNQQk3mfceRfLe.jpg
  • 16
@DeReFeRencja: nie zawsze możesz kupić u kontrolera ;) np, jak nie ma Ci jak wydać, albo jak chcesz zapłacić kartą to może być wielki problem. Raz nawet ja się ugadałam przed wejściem do pociągu z kontrolerem, że zapłacę kartą, bo nie mam inaczej i się zgodził. W pociągu mnie normalnie skasował, ale babce pare siedzeń dalej wlepił mandat ( bo się go nie zapytała przed wejściem do pociągu czy może płacić
@tusiatko: nie zdarzyło mi się, kiedyś wlazłam do pociągu i było już późno, nie dałam rady kupić biletu, automat był w pociągu, ale ja nie miałam gotówki. Poczekałam na kontrolera, przyszła pani, daje jej jedną kartę, nie działa, drugą, nie działa. Powiedziała mi, że mam się do niej zgłosić po dojeździe na miejsce. Zrobiłam tak, a ona, nie ma sprawy. Następnym razem. W innych miastach nie miałam problemu. Oni zawsze mają
@tusiatko: aaaa to dobrze wiedzieć, że to tylko Kolonia taka walnięta jest. W innych landach nie miałam takiego problemu. To tylko ten region taki trzepnięty jest :). Potwierdziłaś właśnie moją Kolonijną teorię. Tam są najgorsze kanary w całym DE :D.