Wpis z mikrobloga

Używa ktoś KDevelop? Bardzo fajne środowisko. :) Skonfigurowałem sobie właśnie pod siebie: CMake, testy, debugger, wszystko działa.
Ostatnio poszukuje jakiegoś IDE C++ dla Linux. Nie podoba mi się VSCode. Szkoda mi czasu na naukę NeoVim albo Emacs (albo może po prostu jestem za głupi na to).
Niestety najlepiej pracuje mi się na Visual Studio 2022. Ale to Windows. A ja Windowsa nie lubię.
KDevelop to chyba będzie to!
#programowanie #cpp
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@cordianss: Małe, denerwujące drobiazgi: InetelliSense bywa strasznie ociężały. Czasem trzeba odpalić kompilację projektu, aby "załapało" (nie chodzi oczywiście o kompilację od zera).
Ale dla mnie istotniejsze są psychologiczne i (może) nieracjonalne problemy z VSCode: Ostatnio nie ufam MS bardziej niż zwykle. Stack technologiczny, który opiera się na Electronie i JavaScript (nic nie mam do JS) jest nieoptymalny. Edytor / IDE powinien znacznie efektywniej i oszczędniej wykorzystywać zasoby sprzętu IMO.
Co nie
  • Odpowiedz
@gacek_w: Eclipse CDT. Trochę wysoki próg wejścia jeżeli projekty są niestandardowe, ale potem bajka. Oczywiście nie nakłaniam do zmiany, tylko przedstawiam alternatywę ;)
  • Odpowiedz