Wpis z mikrobloga

@Aztec26626: @Cthulu23 u mnie we wrześniu był zdzierany subit, na to jakiś zwykły grunt i cienka warstwa samopoziomujące. Są miejsca gdzie można wyczuć subit. Teraz przed płytkami i panelami zagruntuję gruntem odcinającym i mam nadzieję, że będzie ok.
  • Odpowiedz
@zenek1998 ja miałem zrywany w jednym pokoju, wietrzyłem ze dwa tygodnie, później wszystko odkurzyłem i umyłem. Następnie gruntowanie X2 i wylewka samopoziomująca. Teraz nic nie czuć w pokoju i można spokojnie żyć.
  • Odpowiedz
  • 1
@zenek1998 najgorzej że ciężko znaleźć dobry odcinający, niby ten co kupiłem miał w sobie epoksyd ale przy smarowaniu to za bardzo tego nie było widać bo taka po prostu mokra plama się robiła, a ja specjalnie 30kg piasku kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a taki pełny grunt epoksydowy to nie dość że bardzo drogi to trzeba jeszcze mieć warunki żeby go kłaść przy mocnym podgrzaniu
  • Odpowiedz
@Cthulu23 a dałem zwykły grunt że śnieżki bo po myciu i wietrzeniu nie było już czuć smrodu, więc uznałem, że jeśli dam wylewkę to będzie ok. Uznałem że szkoda kasy na te drogie epoksydowe.
  • Odpowiedz
  • 1
@Aztec26626 bo to głównie zależy od tego czy miałeś subit 83 czy 91, ten nowszy 91 nie śmierdzi asfaltem i właśnie taki u mnie był, natomiast i tak wolałem dać jak najbardziej odcinającą warstwę żeby wylewka nie wciągnęła wodą tego syfu
  • Odpowiedz
@Cthulu23 a tego się stwierdzić nie da, pisałem do kilku laboratoriów i do ITB to dostałem informację że mogą jedynie określić rodzaj związków znajdujących się w substancji ale czym jest nie będą w stanie. Ogólnie wydźwięk taki że wiedzą że to subit ale nie mogą tego napisać ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zasięgnąłem kilka opinii z branży od rzeczoznawców i przeczytałem artykuły z Niemiec gdzie mieli z tym
  • Odpowiedz
  • 1
@Aztec26626 o no to super, jednak było warto założyć ten wątek pomimo że ożywił się po miesiącach dopiero ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja też pisałem do różnych firm ale bez odpowiedzi więc fajnie że Tobie się udało uzyskać odpowiedź i teraz się nią dzielisz. Jakie województwo?
  • Odpowiedz