Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem trochę skakać na skakance plus szybszy marsz tak z 3 razy w tygodniu. Do tego ważny jest fakt że ostatnie 3 tygodnie siedziałem na krześle przy biurku z podwiniętymi nogami (dopiero od tygodnia siedzę z kątem prostym w kolanach).

No i tym sposobem od kilku dni bolą mnie kolana podczas skakania lub biegu. Nigdy w życiu nie miałem bólu kolan co mnie dziwi. Ból jest pod rzepką, zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Nie jest to jakiś uciążliwy ból, boli praktycznie tylko podczas skakania i biegania.

Polecicie jakieś ćwiczenia żeby ten ból zażegnać?

#pytanie #bieganie #skakanka
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@NarciarzFarciarz zacznij od najbardziej urazowych sportów, dziw się że kolana siadły xd. Ty tak na serio? Idź na basen na początek... A nie skakanka i bieg.

Edit: nie ma ćwiczeń na ból. Trzeba Zachować ostroznosc podczas sportów, wybrałeś najbardziej urazowe czynności. Serio, woda to najlpeszy początek. A jeśli chodzi o bieg i skakanie, to mam nadzieję że wiesz, iż od tego się nie chudnie? Już lepsze długie spacery, wyjście w góry z
  • Odpowiedz
  • 0
@NarciarzFarciarz ok widzę że jesteś w Kanadzie, a ja nie wiem jak daleko masz tam na baseny. Ogólnie serio nie rób tych aktywności póki co, raz załatwione kolana ciągną się na całe Życie. Zasugeruje poszukać jakieś ćwiczenia w domu (z YT). Jakieś z wykorzystaniem masy własnego ciała, ale na bank nie obciążaj kolan, żadnych skoków czy przysiadów nawet.

Powodzenia
  • Odpowiedz
Polecicie jakieś ćwiczenia żeby ten ból zażegnać?


@NarciarzFarciarz: polecam Ci odpocząć, poczekać aż minie i zacząć jeszcze raz tylko spokojniej, a jak problem będzie cały czas powracał to masz dwie opcje: 1. lekarz 2. inny sport
  • Odpowiedz