Wpis z mikrobloga

pracowałem za granicą i miałem tam centrum swoich interesów, trwało to rok i w tym czasie nie miałem dochodów w Polsce
jednak posiadam trochę krypto, które kupiłem kilka lat temu i co roku zgłaszałem pit-38, żeby przy sprzedaży uwzględnić ich koszt
teraz w sumie jestem zakłopotany, czy powinienem się w Polsce jakoś rozliczyć?
teoretycznie, skoro nie miałem w Polsce przychodów, to się nie rozliczam, ale co z tymi krypto. Czy mam złożyć sam pit-38?
przerabiał ktoś podobną sytuację? infolinia podatkowa powiedziała mi tylko, że to ode mnie zależy (ʘʘ)
#podatki #kryptowaluty #zagranico
  • 4
@PustyCzlowiek: Jestem w podobnej sytuacji tylko troche bardziej skomplikowanej.Też planuje powrót do kraju i nie wiem czy będe mogł odpisać zakup krypto za granicą, które będę chciał sprzedać w polsce najlepiej w kantorze za gotówke.
@PustyCzlowiek: @kdk7 jeśli nie zgłosiliście wyjazdu z PL to rozliczacie się w PL bo polski US traktuje was jako polskich podatników. Takze uzbrojcie sie w PIT ZG i jazda. Mialem podobną sytuację ale dochód za granicą I w PL i mialem podatek do doplaty w polsce bo moje dochody przekroczyły wszystkie progi i.podatek za granicą nie pokryl tego w polsce (umowa o uniknięciu podwójnego opodatkowania)