Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które dorywczo robią sobie jakieś naprawy w domu, coś powiercą, coś przykręcą itp. nie mają dedykowanego warsztatu, garażu czy innego pomieszczenia #!$%@?.

Pewnie macie gdzieś upchane przeróżne śruby, śrubeczki, nakrętki. podkłądki, wkręty i inne metalowe pierdółki "A bo kiedyś się może przydać".

Jak to sobie organizujecie? Jakieś organizery z przegródkami, może woreczki strunowe z opisem? Czy też tak jak ja aktualne, wszystko #!$%@? do jednego kartonika i jak trzeba coś znaleźć to wszystko trzeba wysypać grzebać.....

... co mnie wkurza za każdym razem i nigdy nie wiem w sumie czego ile mam. Zastanawiam się właśnie jak to zorganizować teraz.

#majsterkowanie #pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Catmmando powiek ci tak ja mam szopę zamówiona z allegro która se sam złożyłem wielkości blaszaka tam mam ścianę i wkręty przykręcone np używam tego na przedłużacz piłę itp mam też szafkę metalowa na której trzymam te różne rzeczy
  • Odpowiedz
@Catmmando: mam plecak z osprzętem "elektrycznym" - izolowane śrubokręty, jakieś cęgi, izolacje, miernik itp. do tego mały organizer ze złączkami wago. Oprócz tego skrzynkę "budowlaną" gdzie są wszelkie przydasie typu śrubki, nakrętki, podkładki, wiertła, kombinerki, jakieś klucze itp. Oczywiście wszystko w skrzynce popakowane tematycznie w strunówki. I do tego komplet kluczy i nasadek yato.
  • Odpowiedz
@Catmmando:

Pojemniki z uchwytem i woreczki strunowe na drobnice. Reszta luzem. Pojemniki niezbyt duże tak aby do jednego włożyć np klucze, śrubokręty, wiertla, kombinerki, noże itp. Do drugiego lutownica, woltomierz, wkrętarka, do kolejnego jakieś tasmy, kleje, papiery ścierne, w kolejnym woreczki strunowe z drobnymi elementami jak.elementy elektroniczne, srubki, kołki rozporowe itp. Jak nie robisz remontów zawodowo taki układ w zupełności wystarcza.
  • Odpowiedz
@Catmmando: Kupiłem sobie regał warsztatowy, postawiłem nad kuweta dla kota. :D Miejsce, gdzie i i tak nikt nie chodzi poza mną :D i kotem. Sprawdź, czy nie masz takiego miejsca, które jest nieużywane z jakiegoś powodu i czy jest przestrzeń nad nim. Albo coś do wieszania na ścianę, albo regał do stawiania. Zwykle nie patrzy się na przestrzeń nad 'czymś', bo już miejsce zajęte, a to idealne na rzeczy do
  • Odpowiedz
@Catmmando: W Action albo na Allegro kupisz za grosze skrzynki z przegródkami, walizki, pudełeczka. W każdym rozmiarze, kolorze i z każdego materiału. Idealne na wkręty, termokurczki, podkładki, nakrętki, gwoździe itp.
  • Odpowiedz