Wpis z mikrobloga

@fhgd: Czyli jak buduje dom za 500 tys. zł to sprzedaje za powiedzmy tyle że na ręke mi wychodzi 150 tys. zł?
Ja wiem czy to taki super interes, jakbym miał zarobić na tym 10%, czyli 50 tys. zł to by mi się nie na pewno nie chciało, ryzykować tyle kapitału na taki słaby zysk, z możliwością zostania z tym domem na dłuższy czas.
No i w ile czasu buduje ten
via Wykop
  • 0
@Wynoszony: Mnóstwo firm zadowala się taką marżą, nawet producent zabawek dla bogaczy ma niższą marzę niż polska deweloperka. Jak tłumaczył przedstawiciel zachodniego koncernu - Niemiec musi mieć stale niską cenę, a Polacy lubią wysokie ceny i okazjonalne promocje XD
fhgd - @Wynoszony: Mnóstwo firm zadowala się taką marżą, nawet producent zabawek dla ...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
@fhgd: Może tak, ale marże powinny wychodzić same z siebie, popytu i podaży, a nie że państwo ustala że prywaciarz może zarobić maks 5% i tyle xd
sky is the limit, szkoda tylko że dotują te kredyty...

Pretensje powinny być do rządu a nie deweloperów, bo kapitalizm polega na maksymalizacji zysku, i to jest naturalne i piękne.
@Wynoszony skala robi robote, a nigdy nie budujesz za swoje. Bierzesz kreske inwestycja, wkladasz depozyt. Troche to bardziej skomplikowane, budujesz blizniaka. Sprzedajesz 2 domy. Po wszystkich kosztach bedziesz 100 do przodu. Jak masz wieksza dzialke buduj szeregowce.