Wpis z mikrobloga

Słychać wycie, znakomicie!

Przez ostatnie lata z doskosku śledziłem sytuację polityczną w sąsiedniej gminie - młody burmistrz niezwiązany z żadną partią, większość rady miejskiej z PiSu.

Burmistrz z pomysłami, zapałem, inicjatywą, świeżym spojrzeniem.
Rada to głównie stare leśne dziadki które chciały go zgnoić tylko dlatego, że nie jest z PiSu.

Ogólnie w skrócie ostatnie 5 lat to próby rozwoju gminy przez burmistrza i podkopywanie jego działań prez radnych - uwalanie wszelkich możliwych propozycji, obcinanie budżetu gdzie tylko mogli (czym zamknęli np hale sportową na kilka tygodni), zwalanie winy za wszystko na burmistrza, propagandowe ataki w internecie i realu (ulotki w skrzynkach itp). Doszło nawet do tak kuriozalnej sytuacji, że przepchnęli obniżenie jego pensji do 3200 zł netto (najmniej w kraju) na podstawie zmyślonych argumentów.

Syf, stagnacja, wojenki.

Oczywiście radni pewni swoich racji i swojej misji wystawili przewodniczącego rady jako kandydata na burmistrza oraz cały skład rady miejskiej na następną kadencję bo 'Czas odmienić naszą gminę!!'

Ale coś poszło nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przewodniczący dostał zawrotne 7 procent poparcia, a w radzie miejskiej 14 na 15 miejsc zajmą radni od poprzedniego/aktualnego burmistrza (plus jeden niezrzeszony). ŻADEN pisior nie dostał się do rady miejskiej w pisowskiej gminie XD

Oj jak mi przykro :)

PS
Wciąż będę sytuację śledził bo ciekaw jestem jak taki monopol wyjdzie w praniu.

#gownowpis
#bekazpisu #heheszki #pis #polityka #wybory
ATAT-2 - Słychać wycie, znakomicie! 

Przez ostatnie lata z doskosku śledziłem sytuac...

źródło: Screenshot 2024-04-10 at 10.40.20

Pobierz
  • 3