Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Do osób, które zmieniały branżę: co Was ukierunkowało akurat na taką zmianę? Widzieliście, że chcecie zmiany, ale jak doszliście do tego na co? Skończyłam studia i pracuję w zawodzie. Pocieszam się, że pomagam ludziom i widzę, że to co robię ma sens, ale z drugiej strony czuję się jak frajerka patrząc na warunki jakie mają moi znajomi w korpo (i to nawet 2/3 lata od startu kariery). Moja branża raczej już nie daje dużych szans na rozwój. Zaczynałam uczyć się testowania, ale po miesiącu siedziałam akurat dłużej z kursem i pomyślałam, że jak mam robić to na pełny etat, zawodowo to deprecha gwarantowana. A bez entuzjazmu to i tak pewnie przepadnę w tłumie rekrutacji. Potrzebuję zmiany, potrafię się uczyć, ale nie wiem jaką scieżkę zacząć. I tak już rok w tym impasie. Wszystkie dobre zawody wymagają jednak dłuższego startu i konsekwencji. #praca #pracbaza #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: to, że jak byłem młody i głupi, to pozwoliłem swojemu staremu i wujowi, który pracował w tej branży, zdecydować o swoim losie (głównie dla świętego spokoju) i nigdy nie było to to, co chciałem robić.

A na to, co chciałem robić, uważałem, że jestem za głupi, ale dzisiaj, po siedmiu latach od przebranżowienia na to, co zawsze chciałem, stwierdzam że się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W korpo też szybko dochodzisz do sufitu, bardzo niewielu ma rzeczywiście ścieżkę kariery - jak nie jesteś kumatym pracoholikiem to szanse na karierę małe.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): w korpo są często gierki, bezsens, procedury, lizanie d--y, udawane przyjaźnie, codzienność. Warunki na pewno są dobre, ale łatwo o wypalenie i zmęczenie na dłuższą metę jak chcesz cisnąć i mieć awanse. A jak ktoś się przyzwyczai, że zawsze dowozisz i robisz na 110 to potem zaczniesz robić mniej i masz spadek na ocenie :))

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @staley jeszcze doradztwo podatkowe (podyplomówka). Dziwisz się? W innych branżach często początki to śmieszne pieniądze przez parę lat/ czasami później też :P. Jednak jak trzeba wszystko oplacić za siebie to człowiek zmienia podejście do pracy. Wybierałam zawód sercem, ale kurde jak człowiek po studiach i z doświadczeniem nie dobija do średniej krajowej (inne osoby z branży też w innych firmach i miastach) i nie widzi opcji
  • Odpowiedz
Czy nie ma innych zawodów na ktore zwrócilas uwage?


@staley: Jak podasz inny zawód, którego:
1) Nauczy sie w domu w wolnym czasie, nie inwestując nawet jednej złotówki, bo komputer i tak już ma.
2) Nie wymaga formalnego wykształcenia.
3) Zarobki po kilku latach pracy osiągają 10k na rękę (i to
  • Odpowiedz