Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Do osób, które zmieniały branżę: co Was ukierunkowało akurat na taką zmianę? Widzieliście, że chcecie zmiany, ale jak doszliście do tego na co? Skończyłam studia i pracuję w zawodzie. Pocieszam się, że pomagam ludziom i widzę, że to co robię ma sens, ale z drugiej strony czuję się jak frajerka patrząc na warunki jakie mają moi znajomi w korpo (i to nawet 2/3 lata od startu kariery). Moja branża raczej już nie daje dużych szans na rozwój. Zaczynałam uczyć się testowania, ale po miesiącu siedziałam akurat dłużej z kursem i pomyślałam, że jak mam robić to na pełny etat, zawodowo to deprecha gwarantowana. A bez entuzjazmu to i tak pewnie przepadnę w tłumie rekrutacji. Potrzebuję zmiany, potrafię się uczyć, ale nie wiem jaką scieżkę zacząć. I tak już rok w tym impasie. Wszystkie dobre zawody wymagają jednak dłuższego startu i konsekwencji. #praca #pracbaza #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to, że jak byłem młody i głupi, to pozwoliłem swojemu staremu i wujowi, który pracował w tej branży, zdecydować o swoim losie (głównie dla świętego spokoju) i nigdy nie było to to, co chciałem robić.

A na to, co chciałem robić, uważałem, że jestem za głupi, ale dzisiaj, po siedmiu latach od przebranżowienia na to, co zawsze chciałem, stwierdzam że się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W korpo też szybko dochodzisz do sufitu, bardzo niewielu ma rzeczywiście ścieżkę kariery - jak nie jesteś kumatym pracoholikiem to szanse na karierę małe.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): w korpo są często gierki, bezsens, procedury, lizanie dupy, udawane przyjaźnie, codzienność. Warunki na pewno są dobre, ale łatwo o wypalenie i zmęczenie na dłuższą metę jak chcesz cisnąć i mieć awanse. A jak ktoś się przyzwyczai, że zawsze dowozisz i robisz na 110 to potem zaczniesz robić mniej i masz spadek na ocenie :))

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @staley jeszcze doradztwo podatkowe (podyplomówka). Dziwisz się? W innych branżach często początki to śmieszne pieniądze przez parę lat/ czasami później też :P. Jednak jak trzeba wszystko oplacić za siebie to człowiek zmienia podejście do pracy. Wybierałam zawód sercem, ale kurde jak człowiek po studiach i z doświadczeniem nie dobija do średniej krajowej (inne osoby z branży też w innych firmach i miastach) i nie widzi opcji na
  • Odpowiedz
Czy nie ma innych zawodów na ktore zwrócilas uwage?


@staley: Jak podasz inny zawód, którego:
1) Nauczy sie w domu w wolnym czasie, nie inwestując nawet jednej złotówki, bo komputer i tak już ma.
2) Nie wymaga formalnego wykształcenia.
3) Zarobki po kilku latach pracy osiągają 10k na rękę (i to marnie licząc).
4) Oferuje minimum pracę hybrydową.

To pewnie taki zawód rozważy.
  • Odpowiedz