Wpis z mikrobloga

@Metylo: CPK?! Nie ma pieniędzy na łąkę. Tu trzeba na spokojnie sprawdzić robić nieskończone audyty. Dopłaty dla deweloperów? Nie ma czasu na konsultacje społeczne max 14 dni na pytania trzeba sypać.
  • Odpowiedz
@hohohohoho pogorszy stosunki z Niemcami xddd Wcale Niemcy nie budowali nam nord streamu pod nosem za aprobatą samego Tuska, żeby wszystkich wydymac energetycznie i nawet nie mrugnęli, a my się mamy przejmować, bo chcemy wybudować lotnisko, które nawet nie będzie w czołówce największych w UE xd

Najlepiej w ogóle nic nie budujmy, bo jeszcze ktoś się obrazi xdd
  • Odpowiedz
  • 29
@Metylo Najlepsze w tym wszystkim jest to, że rząd ogłasza wydanie 22 mld przez... Twittera xD
Żadnej konferencji, żadnej debaty publicznej. Temat próbują pchnąć cichaczem i są w tym tak bezczelni, że projekt ustawy przedstawiają dzień po wyborach.

Każdemu, komu się to nie podoba plucie obywatelowi w twarz, proponuję oddanie głosu na opozycję przy nadchodzących wyborach. Czy to na Razem, czy na Konfederację. Nieważne, niech odczują utratę ciepłych posadek w PE.
  • Odpowiedz
@Metylo: koszt CPK wyceniony przez pissowskich "ekspertów" to około 150-200 mld złotych, a jak wiadomo np po budowie przekopu mierzei wiślanej trzeba to liczyć razy dwa i były nawet takie wyliczenia że może kosztować finalnie 500 mld złotych także obrazek za bardzo propagandowy
  • Odpowiedz
@Metylo skąd wyliczenie 20 mld pln? tak samo jak byłem przeciwny kredytowi 2% tak samo jestem przeciw programowi dopłat na 0%, ale na litość boską wykopowi finansiści rozróżniajcie kwestie nominalne redystrybucji a inwestycji, bo o ile redystrybucji nie pochawalam praktycznie nigdy, o tyle w przypadku przestrzeleniu z kilkoma inwestycjami typu CPK (tutaj musowo musi być dobre studium opłacalności bo bazowanie na poprzednikach to igranie z ogniem przy ich sucess fee) może spowodować
  • Odpowiedz
  • 1
@zajencow Tyle, że duże lotnisko jest potrzebne już teraz w okolicach Warszawy. Możliwości Okęcia są ograniczone ze względu na zabudowania miejskie wokół, a rozbudowa jest de facto niemożliwa. Jest lotnisko w Modlinie ale to nadaje się co najwyżej do obsługi tanich linii i połączeń czarterowych.

Warszawa to najważniejsze miasto w tej części Europy i lotnisko z prawdziwego zdarzenia jest po prostu koniecznością, bo rozbudowa obecnych lotnisk jest niemożliwa.
  • Odpowiedz
@Metylo Jak jest wyliczone te 22 mld, bo ja mam 0.5 mld?

I skąd „CPK 30 mld”, za tyle to można zbudować i będzie hulało, czy trzeba jeszcze 170 dorzucić, bo inaczej lipa?
  • Odpowiedz
@Dlkvv ok, fajnie, że tak twierdzisz. Zresztą mieszkam w Warszawie, ale mam nadzieję, że decyzje o wchodzeniu/kontynuacj tak dużych projektów są podejmowane nie w oparciu nie o presje społeczną bo sorry, ale jakieś 80% społeczeństwa nie potrafi zarządzać własnymi finansami, ale o studium opłacalności gigaprojektów wiedzą wszystko...
  • Odpowiedz