Wpis z mikrobloga

#lunch71

Dim Sum Garden (Podwale 83 - budynek OVO)

W tygodniu, w godzinach 12-16 mają kilka pozycji lunchowych. W cenie 33zł oferowana jest zupa dnia + danie dnia, a za 30zł oferują zupę dnia + 6 pierogów dim sum, w których się specjalizują. Dodatkowao za 5 zł mozna dobrać picie.

Na zdjęciu zupa dnia, dim sum z wołowina oraz "lemoniada" hibiskusowa.

I zupa i dim sum bardzo dobre, porcja dość mała (na lekki lunch jak najbardziej wystarczająca), lemoniada ciekawa, ale chyba wolę klasyczne cytrynowe.

Mają z 10 rodzajów dim-sum, różniących się zarówno farszem jak i wyglądem, z wegetariańskich opcji mają ze szpinakiem oraz warzywno-jajeczne. Sa też wegańskie - dyniowe.
Same dania główne, zarórno lunchowe jak i z normalnej karty, obracają się wokół kuchnii azjatyckiej.

Poza menu lunchowym, w cenie 23zł, mają też bardzo ciekawy deser - dim sum z farszem czekoladowo-orzechowym, podawane z lodami i owocami - zdjęcie w 1. komentarzu - bardzo dobre, ale też bardzo sycące.

W porze lunchowej miejsca w lokalu raczej nie brakuje, jego główne obłożenie przypada na wieczory i weekendy - wtedy warto przygotować się na czekanie na wolny stolik. Jest to dość popularny lokal, czemu raczej się nie dziwię.

Lokal ten polecił mi @klokupk, z tego co rozumiem ten mirek związany jest zarówno z tym lokalem, jak i z WOK IN na Włodkowica. Daj znać, jak jeszcze coś będziecie otwierać we Wrocławiu :)

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi. Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, sam opisuję miejsca, które wydają mi się ciekawe, chwilowo udaje mi się wrzucać tutaj coś raz na tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, uprzedzam że nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu
gbyrka - #lunch71

Dim Sum Garden (Podwale 83 - budynek OVO)

W tygodniu, w godzinach...

źródło: dim

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@gbyrka mamy jeszcze Pracownię dim sum garden na tęczowej (tam produkcja pierożków itd, ale część jest wydzielona na sale - w sumie bardzo ładna, tam bardziej street foodowe żarcie)

No i Oazja na Gagarina (tu już klimat restauracyjny bardziej jak dim sum garden)
  • Odpowiedz